20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de 23 Nisan Koranavirüs Gölgesinde Kutlanıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları tüm yurt genelinde olduğu gibi Ezine’de de koranavirüs gölgesinde başladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 100 yaşında. Ezine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri koranavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşiyor.

23 Nisan dolayısıyla ilk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Tören koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe korunarak gerçekleşti.

Törene İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kır, AK Parti İlçe Başkanı  Mehmet Ünsal, CHP İlçe Başkanı Caner Şahin, MHP İlçe Başkanı Tahsşin Yüksel, İYİ Parti İlçe Başkanı Zühtü Şansal Erdil, okul müdürleri katıldı.

Buradaki törende İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kır tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.

Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında protokol üyeleri maske takmayı ve sosyal mesafeye uymayı ihmal etmedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklarımız da TRT EBA TV ortak yayını ile saat ;09.30 ‘da başlayacak “100. Yıl Özel Programı” ile bu coşkuyu yaşamaya başlayacaklar. Saat 13.00’de ise Ezine ilçe genelindeki tüm okul hoporlörlerinden 100 Yıl Marşı çalınacak. Yine Akşam saat:21.00’de tüm okul hoporlerlerinden İstiklal Marşımız okunacak.

 

About Post Author