18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Suriye İdlib’de rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu 34 askerimizin şehit olmasının ardından, Ezine Belediyesince yapılması planlanan konser ve Deve Güreşi etkinlliği iptal edildi.

Suriye İdlib’de rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu 34 askerimizin şehit olmasının ardından, Ezine Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirilecek eğlence programı ve konser ile 15 Mart tarihinde düzenlenmesi planlanan Deve Güreşi etkinliği iptal edildi.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, İdlib’te askerlerimizi şehit eden alçakça saldırıyla yüreklerinin yandığını belirterek ;

“Kardeşlerimizin, Mehmetçiklerimizin acısı yüreklerimize kor düşürdü. Hafta sonumuzu Azez’de, Afrin’de mehmetçiklerimiz, polislerimiz, güvenlik güçlerimiz ile birlikte geçirdik. Bu Alçakça saldırıya ülkemizin, mehmetçiklerimizin, güvenlik güçlerimizin misliyle karşılık verdiğine elhamdülillah şahit olduk.
Alçakça Esat rejimi saldırısı Türkiye’mizin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu, dostunu da düşmanı da iyi bildiğinden eminiz.
Sabrımızı sınayan, bizleri derin bir üzüntüye gark eden alçakça saldırıda Şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize tekrardan başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralanan Mehmetçiklerimize Rabbim acil şifalar versin.

Ezine Belediye Başkanlığı Olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde düzenleyeceğimiz Konser Etkinlikleri ve 15 Mart’ta düzenleyeceğimiz Deve Güreşi etkinliklerimizi iptal ettiğimizi tüm kamuoyu ile saygıyla paylaşıyoruz. Aziz Milletimizin başı sağ olsun” dedi.