EZİNE’DE AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ VE SINAVI YAPILACAK

Bozcaada Liman başkanlığı tarafından Ezine Halk eğitim merkezi koordinatörlüğünde amatör denizci belgesi eğitimi ve sınavı, 26 Haziran 2019 Çarşamba günü Ezine merkezde yapılacaktır.

Ezine’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın talimatlarıyla 2023’e kadar 1 milyon vatandaşa denizcilik kültürünü aşılamak, verilecek denizcilik eğitimi sonunda Amatör Denizci Belgesi düzenlemek, ‘denizci millet denizci ülke’ hedefine ulaşmak için Amatör Denizci Eğitimleri ve Sınav uygulamaları devam ediyor.

Ezine’de Bozcaada Liman Başkanlığı tarafından, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, “Hedef 2023: Bir Milyon Amatör Denizci Projesi” kapsamında Ezine Halk Eğitim Merkezi koordinasyonunda Amatör Denizcilik Eğitimi ve Sınavı gerçekleştirilecek. 

Söz konusu eğitim ve sınav 26 Haziran Çarşamba günü saat; 18.00’de Ezine Belediyesi Sinema Salonunda yapılacak.

Söz konusu Amatör Denizci Belgeleri süresiz olarak düzenlenecek olup, bu belge ile tam boyu 24 metreye kadar olan özel tekneler (ticari amaçla kullanılmayan tüm tekneler dahil) kullanılabilmektedir. Bu kapsamda yapılacak eğitim ve sınav sonrasında başarılı olan kişilere Amatör Denizci Belgesi düzenlenecektir.

Eğitime katılmak için 1 adet vesikalık fotoğraf, sürücü belgesi fotokopisi (aile hekimliğinden alınan sürücü olabilir belgesi), 39,70 TL harç dekontu ve Ezine Halk Eğitim Merkezinden alınacak matbu dilekçe ile başvuru yapılabilmektedir.

Başvurular için son gün 21 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimi.