16 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıldönümü Ezine’de gerçekleşen törenle coşkuyla kutlandı.

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan beraberinde Belediye Başkanı Güray Yüksel, Tabur Komutanı Evren Hızlı ve İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak ile birlikte Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından, Atatürk Anıtı ve Parkında tören düzenlendi.

Ezine Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan buradaki tören saygı duruşunda bulunulması İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Kaymakam Dr. Uzan konuşmasında Büyük Türk Milletinin tarih boyunca en parlak en anlamlı başarılarından birisi olan Cumhuriyetin 96. yılının kutlandığına dikkat çekerek, “Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır” dedi”

Kaymakam Dr. Uzan konuşmasını “Türkiye Cumhuriyeti önüne uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir. Aydınlık geleceğimizi görmenin huzuru içinde herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, hepinize sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum dedi” dedi.

İlçe genelinde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci gelen şiir ve kompozisyonun okunmasının ardından, Pınarbaşı köyü eski muhtarı Tevfik Bodur tarafından şiir okundu.

İlçe genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Dr. Uzan, Belediye Başkanı Yüksel ve Tabur Komutanı Hızlı tarafından verildi.

Tören Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan tiyatral gösterinin ardından, Gazi Ortaokulu Folklor Ekibinin gösterisi ile sona erdi.