19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de hayvan otlatma anlaşmazlığı cinayetine 2 tutuklama

Ezine’de, hayvan otlatma ve arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıktığı öne sürülen ve bir kişinin hayatını kaybettiği kavgayla ilgili yakalanan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Ezine’ye bağlı Alemşah köyünde, arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıktığı öne sürülen ve bir kişinin hayatını kaybettiği kavgayla ilgili yakalanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Önceki gün ilçeye bağlı Alemşah köyünde yaşayan Ender Gökbudak’ın hayvanlarını başkasına ait arazide otlatması üzerine çıkan kavgada Gökbudak’ın oğlu Şükrü Gökbudak’ın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 şüphelinin jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Ezine Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen N.E, G.Ö ve E.E, adliyeye gönderildi.

Savcılıktaki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan N.E. ve G.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 15 yaşındaki diğer zanlı E.E. serbest bırakıldı.

Öte yandan kavgada hayatını kaybeden Şükrü Gökbudak ise bugün Ezine’nin Alemşah köyünde Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

Ender Gökbudak hayvanlarını başkasına ait arazide otlatmış, bunun üzerine arazi sahiplerinin karıştığı kavgada Gökbudak’ın oğlu Ender Gökbudak hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili olarak N.E ve G.Ö yakalanmış, daha sonra 15 yaşındaki E.E de şüphe üzerine gözaltına alınmıştı.

                                                   

 

 

About Post Author