3 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de İlkbahar Panayırı Sona erdi

Ezine’de belediye tarafından düzenlenen ilkbahar panayırı sona erdi. 

Ezine’de geleneksel İlkbahar panayırı sona erdi. 3 gün süren ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği panayırın eski yıllardaki görüntüsünden uzak kaldığı da gözlerden kaçmadı.

Belediye Başkanı Güray Yüksel, panayırın vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine bu yıl da yapılmasına karar verdiklerini söyledi.

Panayırın geleneksel hale gelen sosyal bir etkinlikleri olduğunu belirten Yüksel, Ülkemizin birçok yerinden ve ilçe merkezimizden esnafımızın ürünlerini pazarladığı panayırımız, çevre il ve ilçeler ile ilçemiz merkezi ile köylerimizden vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve katılımı ile bu yıl 21-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdik. Biz eski kültürümüze sahip çıkıyor ve devam ettiriyoruz” dedi.

Panayırın aynı zamanda kültür ürünlerimizden ve değerlerimizden olup, ilçeye de katkıları olduğuna inandığını ifade eden Başkan Yüksel, “Bu yıl ki panayırımız yoğun ilgi gördü. 3 gün süren panayırımızda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması da sevindiricidir” dedi.

Başkan Yüksel, bölgenin farklı etkinliklere ihtiyacı olduğunu belirterek, “Panayırımıza geçmiş yıllardan bu yana il sınırlarımız dışından da birçok vatandaşımız geliyor. Geleneksel olan Panayır kültürümüzü uzun yıllar daha devam ettirmek istiyoruz” dedi.