17 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Geyikli Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan Corana Virüs tedbirleri kapsamında araçlardan yaptığı anonslarla vatandaşlara uyarılarda bulundu ve drone ile alan taraması yaparak işletmelerin yasağa uyup uymadıkları ile sosyal mesafe kontrolleri kontrol edildi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de de korona virüsü nedeniyle tedbirler sürüyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan ve binlerce can kaybına neden olan korona virüsü, Türkiye’de de olağanüstü tedbirlerin alınmasına neden oluyor. Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde Geyikli Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri de korona virüs tedbirleri kapsamında Geyikli Beldesi merkezi ve çevresi ile sorumluluk sahası içerisinde yer alan tüm köyler ve yerleşim alanlarında araçlardan yaptığı anonslar ile vatandaşları korana virüs ile ilgili gerçekleşen uygulamalar ve yasaklar konusunda uyardı.

Araçlardan görevli personeller tarafından yapılan anonslarda, “Dünyayı etkisine alan korana virüsü nedeniyle hıfzıssıhha sağlık tedbirlerine dikkat edilmesi gerektiği, ellerin sık sık yıkanması gerektiği, umre ziyareti veya herhangi bir sebeple yurt dışına çıkış yapan ve tekrar giriş yapan vatandaşların 14 gün süre ile karantinaya alınmaları ve evlerinden dışarı çıkmamaları, evlerine misafir kabul etmemeleri ve diğer vatandaşlarla yakın temasta bulunmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Ayrıca yasaklar kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların evlerinden dışarı çıkmamaları istenirken, bu vatandaşların ihtiyaçlarının Ezine Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Ezine Vefa Destek Grubu ve Koordinasyon Grubunca 0.286. 618 15 84 numaralı telefonu aramaları durumunda karşılanacağı belirtildi. 

Ayrıca drone yardımı ile Geyikli Merkez ve çevresi ile bağlı olan tüm köy ve yerleşim alanlarında, işletmelerin bulunduğu alanlarda yapılan görüntüleme ve incelemeler ile de İşletmelerin yasağa uyup uymadıkları ile sosyal mesafe kontrolleri kontrol edildi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=I8kQs3YfsYI&feature=youtu.be