5 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye genelinde başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği Ezine’de Geyikli Beldesi, Mahmudiye ve Pınarbaşı köylerinde gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yay önceliği bilincinin oluşturulması ve yay geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı işe başlatılan kampanya kapsamında Ezine’ye bağlı Geyikli Beldesi ile Mahmudiye ve Pınarbaşı köylerinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla etkinlik düzenlendi.  

Ezine Kaymakamlığı, Ezine İlçe Jandarma Komutanlığı ve Geyikli Jandarma Karakol Komutanlığı koordinesinde Geyikli Beldesi çarşı meydanında, okul önlerinde bulunan yaya geçitleri ile, Mahmudiye ve Pınarbaşı köylerinde bulunan okul önü ve yol üstü yaya geçitlerinde gerçekleşen etkinliklere, Kaymakam Hacı Arslan Uzan, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Gürkan Irak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Geyikli Jandarma Karakol Komutanı J.Kd.Bçvş. Sebahattin Gürtekin, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda jandarma personeli katıldı.  

Ardından Kaymakam Uzan, Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Ezine İlçe Jandarma Komutanı Irak, Geyikli Jandarma Ezine’de Komutanı Gürtekin, öğrencilerle birlikte durdurulan araç sürücülerine Karayolları Trafik Kanunun 74. Maddesinde yapılan değişiklikleri içeren bilgilendirme el broşürleri dağıtılarak sürücülere tavsiyeler ve uyarılarda bulunuldu, kavsak giriş  ve çıkışlarında, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamak ve yayalara geçiş hakkını vermek zorunda olduklarını hatırlatıldı.