Çar. Mar 25th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Karamenderes nehrindeki balık ölümlerine inceleme başlatıldı

1 min read

Ezine’de Karamenderes nehri Pınarbaşı köyü Aralar Boğazı mevkiinde yaşanan balık ölümleri üzerine inceleme başlatıldı.

Ezine’ye bağlı Pınarbaşı köyü yakınlarından geçen Karamenderes nehrinin araplar boğazı denilen mevkisinde yaşanan balık ölümleri nedeniyle Bozalan Köy muhtarı ve civardaki köylüler tarafından yetkililere haber verildi.

Ezine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü personelleri tarafından konuyla ilgili bölgede Bozalan Köyü Muhtarı Engin Sezer’in yer gösterimi ile geniş çaplı inceleme başlatıldı.

İhbar doğrultusunda vakit kaybetmeden bölgeye gelen Ezine İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Eren,  İlçe Müdürlüğünde görevli su ürünleri teknikeri, veteriner hekim ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde görevli uzmanlar çalışmalar yaparak incelemelerini yaptılar.

Balık ölümlerinin yaşandığı bölgeden alınan su numuneleri Çanakkale İl Gıda Kontrol Laboratuvarına, ölü balıklarda İstanbul Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsüne gönderildi” dedi.

Ezine İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Eren incelemenin sonuçlarına göre ilgili kurumlarla bilgi paylaşımında bulunacakları belirtildi.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.