24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine kaymakamlığı ve Ezine Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak paydaş olduğu “Kardeş Okul, Kardeş Kurum Projesi” düzenleniyor.

Gerçekleşecek olan projenin toplantısı ilçede Gazi ilkokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Ezine genelindeki tüm okul müdürleri ve kurum amir ve müdürleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, projenin amacının, İlçedeki sosyo ekonomik durumu yetersiz okullar ile katkı potansiyeli ve teşkilatlanma yeterliliği olan kurumlar arasında gönüllülük esasına dayalı olarak kurumlar ve okullar arasında kaynaşma, dayanışma, işbirliği ve kardeşlik duygularını artırmak ve okul-kurumlar arasında köprüler kurulmasını sağlamak olduğu belirtilirken, üreten ve paylaşan dinamik okullar ve kurumlar anlayışını geliştirmek. Öğrencilerimizin kurumları tanımasını,  işleyişini anlamasını ve hangi hizmetleri gördüğünü keşfetmesini sağlamak olduğu ifade edildi.

Proje kapsamında, Okul Müdürlükleri proje uygulamaya konulduktan sonraki ilk hafta içinde kardeş kurumları ziyaret ederek, karşılıklı protokol imzalayacak ve yapılacak faaliyetleri planlayacak. Öğrencilerin temiz ve güzel bir ortamda eğitim yapmaları için okullardaki fiziki ortamları güzelleştirmek için gerekli yardımları gerçekleşecek olan çalışmalarla planlanacak.

Projeye anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 20 kardeş okul ,20 kardeş kurum ve 20 destek kurum katıldı.