27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de geleneksel köy hayırları devam ediyor. Hafta sonunda  Kayacık, Bahçeli ve Bozalan Köy Hayırları yapıldı.

Ezine’de uzun yıllardır süre gelen köy hayırları hafta sonunda Kayacık, Bahçeli ve Bozalan Köy Hayırları ile devam etti.

Kayacık Köy Hayrında yüzlerce kişi bir araya geldi. Hayırda Öğle Namazı öncesinde köy camiinde Mevlid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Öğle namazının ardından hayra gelen vatandaşlara keşkek, pilav ve cacık ikramında bulunuldu.

Kayacık Köyü Muhtarı Ali Can, yaptığı açıklamada, “Köyümüzde uzun yıllardır geleneksel olarak yapıla gelen köy hayrımızı bu yılda gerçekleştirdik. Atalarımızdan asırlardır miras olarak gelen köy ve çiftçi hayrı geleneğimizi İnşallah gelecek senelerde de devam ettireceğiz. Köy Hayrımıza gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, hayrımıza maddi ve manevi emeği geçen herkese, köy gençlerimize,  teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Köy Hayrına AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çetin, Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Erişken, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.