Sal. May 19th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Kayıp Barış Kurt’u Arama Çalışmaları 6. Gününde Sürüyor

2 min read

Ezine’de, geçtiğimiz Cumartesi akşamı Menderes Çayı’nın Akköy geçidinde yağışla yükselen sulara kapılarak sürüklenen otomobildeki liseli 4 gençten halen kayıp olan Barış Kurt’u (16) arama çalışmaları sürüyor.

 

Otomobille sürüklendiği sularda kaybolan Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Barış Kurt’u arama çalışmalarında 6’ncı güne girildi. DSİ Genel Müdürlüğü ekipleri, derenin yükselen debisinin düşürülmesi için akıntının yön değiştirmesini sağlayacak olan yeni kanal açma çalışmalarına başladı.

Yetkililer bu çalışmayla yüksek hızla devam eden akıntının hızının yavaşlayacağını, yükselen debinin de bu sayede düşerek arama çalışmalarının kolaylaşacağını belirtti.

Otomobilin ön sağ koltuğunda oturduğu öğrenilen Barış Kurt’u arama çalışmalarına, Emniyet Genel Müdürlüğü Kurbağa Adam Okulu, Çanakkale ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüklerine bağlı deniz polisi, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Çanakkale İl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ayvalık İtfaiye Amirliği ile Ezine Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri de destek veriyor.

Bazı kurumlardan uzmanların da yer aldığı 6 ekiple 21 kilometrelik alanda başlatılan çalışmalara devam ediliyor.

Barış Kurt’un ailesi ise bölgede bekleyişine devam ediyor.

OLAY HAKKINDA

Ezine’de 2 Şubat Cumartesi gecesi saat 21.30 sıralarında, lise öğrencileri Ferhat Çil, Batuhan Kızıl, Mehmet Yalçın ve Barış Kurt’un bulunduğu 17 AAC 010 plakalı kırmızı otomobil, Menderes Çayı’nın Akköy geçidinde yağış nedeniyle yükselen sulara kapılarak sürüklendi. Pazartesi akşamı saat 18.00 sıralarında derede yeri belirlenen otomobil kıyıya çıkarıldı. Araçta, Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Ferhat Çil (16), aynı okulda 2’nci sınıf öğrencisi Batuhan Kızıl (16) ve Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi Mehmet Yalçın’ın (16) cansız bedenleri bulundu. Batuhan Kızıl, Ferhat Çil ve Mehmet Yalçın göz yaşları içerisinde Ezine’de toprağa verildi.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.