6 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Kaymakam Uzan ve Belediye Başkanı Yüksel’den Koronavirüs tedbirleri denetimleri

Ezine’de Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ve Belediye Başkanı Güray Yüksel yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirler kapsamında ilçe pazaryerinde maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı. 

Gerçekleşen denetimde Kaymakam Uzan’a, ilçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türker Demirhan’da eşlik etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında pazarcılara ve vatandaşlara maske takmaları ve sosyal mesafeye riayet etmeleri hususunda uyarı ve tavsiyelerde bulunan Kaymakam Uzan ve Belediye Başkanı Yüskel tarafından İçişleri Bakanlığının Koronavirüs Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında yayınladığı genelgeler kapsamındaki kurallar hatırlatıldı.

Kaymakam Uzan, gazetemize yaptığı açıklamada alınan tedbirlerle ilgili denetimlerin uygulanmasının bundan sonraki süreçte de sıklıkla gerçekleşeceğine dikkat çekerek,  koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını önlemek, vatandaşların sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek, salgında en etkili mücadele olan sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla denetimlerin artırıldığını söyledi.

Kaymakam Uzan açıklamasında ; “Toplumsal bilinç ve toplumsal farkındalık oluşturmak maksadıyla bugün ilçe pazaryerimizi ziyaret ederek burada vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza maske takmaları, sosyal mesafe kuralına ve hijyen kurallarına titizlikle uymaları konusunda uyarılarda bulunduk. Bundan sonraki süreçte denetimlerimizi sıklıkla devam edecek olup vatandaşlarımızı alınan kararlara uymaları konusunda uyarıyoruz” dedi.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ise yaptığı açıklamada, “Bu illeti hep birlikte kurallara titizlikle uyarak ederek yeneceğiz” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Koronavirüsü salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemlere titizlikle uymak büyük önem taşıyor. Bugün vatandaşımıza konunun önemini bir kez daha anlatıp, farkındalık oluşturmaya çalıştık. Her bir vatandaşımızın maske ve sosyal mesafe kurallarına uymasını istiyoruz. Çünkü bir kısmı kurallara uymadığı zaman risk ortaya çıkıyor. Hepimiz tedbirlerimizi en üst seviyede almaya devam edersek, korona virüsle mücadelede o denli başarılı oluruz. Normalleşme sürecinde bireyler olarak birbirimize destek olmalı, sosyal hayatımızın felç olmaması adına kurallara azami dikkat etmeliyiz. Bireyler olarak kişisel tedbirlerimizi alarak ve beraber yaşadığımız toplum sağlığı adına kurallara uyarak salgın sürecini Allahın izniyle hep birlikte atlatacağız.”

Denetimlerde maskesi olmayan vatandaş ve esnaflara maske dağıtımı da yapılarak uyarılarda bulunuldu.