19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kaymakam Dr. Uzan ; ” Uyarılarımızın dikkate alınmaması kurallara uyulmaması konusunda ısrarcı davranılması durumunda gerekli tüm cezai işlemleri titizlikle uygulayacağız”

 Ezine’de İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen “Korona virüs denetimleri” konulu genelge kapsamında ilçe genelinde geniş kapsamlı denetimlerden birisi daha yapıldı.

Gerçekleşen denetimlerde vatandaşları ve iş yeri yetkililerini maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uymaları konusunda uyararak “Bu uyarıları dikkate almayanlara gerekli cezai işlem uygulanacak” dedi

Ezine’de İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ilçe genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetim kapsamında; “Kontrollü Sosyal Hayat” döneminde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarının yanı sıra bütün iş kolları ile yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda denetim gerçekleştirilerek vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik uygulamalarda icra edildi.

Denetimler sırasında, hijyen, maske, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilerek, işletme sahiplerine ve vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.

“Sağlık için hepimiz için” sloganı ile gerçekleştirilen denetimlere Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Kaymakam Adayı Erdem Karanfil, Belediye Başkanı Güray Yüksel, , İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Simay Karaca, Esnaf ve San. Od. Bşk. Türker Demirhan, kolluk kuvvetleri , sağlık personelleri , zabıta personelleri ve denetim komisyonu üyeleri katıldılar.

Kontroller sırasında maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları tespit edilenler, polis ve zabıta ekiplerince ikaz edildi.
Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan gazetemize yaptığı açıklamada, denetimlerin yapılmasının Kovid-19 salgınıyla mücadelede pandemi sürecinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Kaymakam Uzan açıklamasında “İlçemizde yapılan denetimlerde iş yerleri sahiplerine temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra, her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza birebir anlatılıyor. Tüm işyerlerinde vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uyması, maske takılması, işyerlerinde hijyen kurallarına uyulması, dezenfektan bulundurulması konusunda uyarıda bulunuluyor.

Denetimde görev alan tüm görevliler tarafından denetim sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere de ağırlık verildiğine dikkat çeken Kaymakam Uzan,, denetimlerdeki amacın vatandaşları rahatsız etmek değil, onların daha sağlıklı ortamlarda bulunmalarını ve daha sağlıklı hizmet almalarını sağlamak olduğunu vurguladı. Denetimlerdeki amaçlarının Covid-19 virüsünün bulaşma riskini en aza indirmek olduğunu ifade eden Kaymakam Uzan, “Maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan Covid-19 vaka sayısı nedeniyle vatandaşlarımızın tedbirlere uyması konusunda biraz daha dikkatli olmasını bekliyoruz. Uyarılarımızın dikkate alınmaması kurallara uyulmaması konusunda ısrarcı davranılması durumunda gerekli tüm cezai işlemleri titizlikle uygulayacağız” şeklinde konuştu.

Denetimde görev alan tüm görevliler tarafından denetim sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere de ağırlık verildiğine dikkat çeken Kaymakam Uzan,, denetimlerdeki amacın vatandaşları rahatsız etmek değil, onların daha sağlıklı ortamlarda bulunmalarını ve daha sağlıklı hizmet almalarını sağlamak olduğunu vurguladı. Denetimlerdeki amaçlarının Covid-19 virüsünün bulaşma riskini en aza indirmek olduğunu ifade eden Kaymakam Uzan, “Maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan Covid-19 vaka sayısı nedeniyle vatandaşlarımızın tedbirlere uyması konusunda biraz daha dikkatli olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

About Post Author