18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de 22 Eylül İlkokulu öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatına destek olmak için gerçekleştirilen “Mehmetçik Sevgi Çemberi” projesi kapsamında Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Taburunda askerlerle bir araya geldi.

Ezine’de 22 Eylül İlkokulu öğrencileri beraberlerinde öğretmenleri ve okul yöneticileri ile birlikte, Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ezine Belediyesi ve 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı işbirliğinde yürütülen “Mehmetçik Sevgi Çemberi projesi kapsamında tüm öğrenci ve öğretmeler 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığında gerçekleşen etkinlikte taburda görev yapan askerlerle bir araya geldi.

Taburda gerçekleşen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşını okunmasıyla başladı.

Ardından Okul Müdürü Sibel Sağlam Saçal tarafından proje hakkında genel bilgilendirmede bulunuldu. Saçal Barış Pınarı Harekatıyla ülke genelinde ordu- millet anlayışının en üst düzeye çıktığı süreçte gerçekleştirdikleri proje ile çocuklara erken yaşta millet olma bilincini aşılamak, vatan, millet, ordu, Mehmetçik bilincini kavratmak olduğunu belirterek, yarının Mehmetçiklerine bugünden kışla havası aldırmak olduğunu ifade etti ve proje ortakları ile emeği geçenlere teşekkür etti.

Müdürü Saçal’ın konuşmasının ardından Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Evren Hızlı tarafından çiçek takdim edildi.

Ardından Mehmetçikleri adına Jandarma Teğmen Lütfü Akınlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman tarafından birer konuşma yapıldı.

Okulun Ana sınıfı öğretmeni Öznur Aslaner tarafından “Barış Pınarı adlı şiirin okunmasının ardından okulda düzenlenen Mehmetçik ve Vatan konulu şiir yarışmasında birinci olan “Askerim” adlı şiir Ecem Kabak, ikinci olan “Mehmetçik” adlı şiir Nisa Nur İnce ve üçüncü olan “Mehmetçik” adli şiir Aysel Duru Güneri tarafından okundu. Öğrencilere hediyeleri Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkanı Güray Yüksel, Tabur Komutanı Evren Hızlı tarafından takdim edildi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri yine protokol tarafından takdim edildi.

Daha sonra okul öğrencilerinin Mehmetçik’lere ithafen hazırladıkları video mesajları izletildi.

Programın sonunda törene katılan öğrenciler ve öğretmenler ile diğer protokol üyeleri askerlerle birlikte yemekhanede yemek yediler.

“Yemek Duası Minik Öğrenciden”

Yemekten önce yemek duası okulun anasınıfı öğrencisi ve Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan tarafından yaptırıldı.

Yemeğin sonunda öğrencilere ikramda bulunuldu ve topluca hatıra fotoğrafı çektirildi.

Etkinliğe Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Evren Hızlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, kurum amir ve müdürleri, öğrenciler, askerler ve öğretmemler katıldı.