21 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Meslek Danışmanlığı Birimi, Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesinde 11. ve 12. Sınıfta öğrenim gören 24 öğrenciye ‘Meslek Seçiminin Önemi’ başlıklı online seminer düzenledi. 

Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli Meslek Danışmanı Pınar Alev Ülger, öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerini tanıyıp meslek seçimi aşamalarının farkında olmaları ve bu sayede daha bilinçli tercihler yapabilmeleri adına başta Mesleki Test Yönelimi Bataryası olmak üzere İŞKUR’un faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi.Hangi mesleğe uygun olduğunu ve mesleğin gereklilikleri konusunda nasıl hareket edeceğini merak eden öğrencilere,kuruma gelmek zorunda kalmadan https://mytb.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden Mesleki Yönelim Test Bataryası’na katılabileceklerini ve sonuç raporunu da birlikte değerlendirebileceklerini belirtti.

Meslek Danışmanı Pınar Alev Ülger, eğitime katılan öğrencilerden biriyle Kurum sitesine kaydını gerçekleştirilerek Mesleki Yönelim Test Bataryası’na girişin nasıl yapılacağı konusunda öğrenciye eşlik edildiğini, seminerin ardından testi çözen öğrencilere test sonuçlarının iletildiğini kaydetti.