Paz. Şub 16th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Muhtarlar Derneğinden Kaymakam Tuna’ya veda kahvaltısı

3 min read

2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Giresun’un Bulancak ilçesine atanan Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna onuruna, Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay tarafından kahvaltı verildi.

Ezine’de Yanmazlar Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Kaymakam Tuna’nın yanı sıra Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, CHP Ezine İl Genel Meclis Üyesi Erdinç Ceyhan, Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doç. Dr. Ferhan Savran  ve muhtarlar katıldı.

Kahvaltıda bir konuşma yapan Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay, “Kaymakamımız ilçemize geldiği günden bu yana, 2 yıl gibi kısa bir zaman olmasına rağmen çok güzel hizmetlerde bulundu. Kendisine şahsım ve tüm muhtar arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Yeni görev yerinde de başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.  

“Bizim bu millete sadakat ve vefa borcumuz var”

Kaymakam Tuna da yaptığı konuşmada Muhtarlar Derneğinin bu nazik davet ve etkinliğinden dolayı başta Başkan Oktay Akay olmak üzere tüm muhtarlara çok teşekkür ettiğini belirtti.  Kaymakam Tuna yaklaşık2 yıldır Ezine’de görev yaptığını belirterek, “Bu zaman zarfında çok güzel geçirdim güzel ilçemizde. Özellikle görev yaptığım ilk bir yıl benim içinde güzel bir deneyim ve enerji kaynağı oldu. Sonuçta bu yönetim işleri bir ekip işidir. Bir şeyler hep beraber yapılıyorsa ortaya çıkıyor demektir. Bizler kendi kaynaklarımızı kullanan insanlar değiliz. Devletimizin milletimizin imkanlarını kullanıyoruz. Bu ülkenin 81 milyondan toplanan vergilerin gelirlerin bir yerlere kanalize edilmesi kararlarını ve uygulamalarını yürütüyoruz. O yüzden bu konularda daha hassas davranmış olabiliriz. Bizim bu millete sadakat ve vefa borcumuz var. Bunu da elimizden geldiğince yapıyoruz. Herkesin gelecek kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak kaygısına sahip olmasını istiyoruz.  Bizler 70’li, 80’li ve 90’lı yılları yaşamış insanlar olarak zor zamanlar geçirdik. Bizim ve sizlerin kuşakları zor zamanlara biraz daha fazla alışık. Bu konuda bağışıklığımız gelişti. Ama yeni kuşakların böyle bir bağışıklığı yok maalesef. Onlara zor bir memleket bırakmak çok büyük bir risk. Onlarda daha iyi bir memlekette yaşamayı hak ediyorlar. Bizde bunun için eğitimi çok önemsedik. Devletimizin kaynaklarını ilçemizin eğitim seviyesinin yükselmesinde en uygun şekilde harcamaya çalıştık. Şuanda ilçemizde bu anlamda ciddi bir kıpırdanma oldu. Sizlerde inşallah buna devam edin. Yarınlara iyi bir Ezine, iyi bir Çanakkale ve iyi bir ülke bırakmak için hepimize bir sürü görev düşüyor. Bu hem ahlaki hem de vicdani bir görevdir. Ben buradan tekrar birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir çalışma oldu. Bizim hiçbir toplantımızda ve çalışmamızda politik bir ortam ve partizanca bir davranış olmadı. Çalışmalarımızda ve hizmetlerimizde elimizden geldiğince sorun odaklı gittik. Nerede bir sorun varsa o sorunu çözelim odaklı gittik. Ben tekrar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Bundan sonrada Giresun’da Bulancak’ta bir evinizin de, açık bir kapınızın da olduğunu bilmenizi istiyorum. Bundan sonra Ezine’nin ve sizlerin kalbimizde ayrı bir müstesna yeriniz olacak. Hepinize ayrı ayrı sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Kahvaltı etkinliğinin sonunda topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.