13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı

Ezine’de 19 Ekim Muhtarlar Günü gerçekleşen tören ve programla kutlandı.

Ezine’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında gerçekleşen tören ve programla kutlandı.

Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşen ve kamu kurum müdürleri ile siyasi parti ve sivil toplum kuruuluşu başkan ve yöneticileri ile muhtarların katıldığı tören Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Başkan Akay tarafından konuşma yapıldı.

Akay konuşmasında 19 Elim 2015 tarih ve 29507 sayılı remi gazetede yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak kabul edildiğini belirterek, “Mahalle ve köylerde yürütme görevini ifa eden muhtarları onurlandıran, gerekli değeri veren ve destek sağlayan devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Akay konuşmasının devamında şunları söyledi ;

“Bulundukları yerin sakinleri tarafından seçilerek iş başına gelen  muhtarlar, asli görevlerinin yanında halkın diğer sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında önderlik yapması nedeniyle önemli bir kamu görevi ifa etmektedir. Yaptığımız çalışmalarda hiç bir karşılık beklemeksizin bizlere destek olan ihtiyar heyeti üyelerine de teşekkürü ayrıca bir borç bilirim.

Bu duygu ve düşüncelerle ilçemiz köy ve mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik eder, bizlerden desteklerini esirgemeyen başta ilçemiz Kaymakamı Dr.Hacı Arslan Uzan ile Belediye Başkanımız Güray Yüksel’e ve kamu kurumlarımızın değerli yöneticilerine tüm muhtarlarımız adına teşekkür ederim” dedi.

Tören konuşmanın ardından sona erdi.

 

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye