13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de MYO Öğrencilerinden Anlamlı Davranış

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’ne bağlı Ezine Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencileri “EL ELE GELECEĞE” isimli yardım kampanyası başlattı.

Ezine Meslek Yüksek Okulu (MYO) Öğrenci Temsilcileri Konseyi tarafından ilçe genelinde eğitim gören dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ilkokul öğrencilerine destek ve yardımda bulunabilmek onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla “ EL ELE GELECEĞE- BİR GÜLÜŞE UMUT VER” isimli yardım kampanyası başlattı.

Başlatılan yardım kampanyası kapsamında İlçe Kaymakamı Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman’a Öğrenci Konseyi Temsilcisi Osman Nuri Karaman ve konsey üyesi öğrenciler ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette Kaymakam Tuna tarafından makamda ağırlanan öğrenciler başlattıkları yardım kampanyası hakkında bilgilendirmede bulunarak destek istediler. Kaymakam Tuna öğrencileri bu anlamlı davranışlarından dolayı kutladığını belirterek kampanyaya bir miktar para yardımında bulunarak destek verdi ve Kaymakamlık olarak dar gelirli ve yoksul öğrencilerin her zaman yanlarında ve destekçileri olduklarını belirten Kaymakam Tuna, yardım kampanyasına her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Belediye Başkanı Babaoğlu’da göreve geldikleri günden bu yana ilçe genelinde eğitim gören tüm yardıma muhtaç ve dar gelirli yoksul öğrencilerin eğitimleri için her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonrada vereceklerini ifade ederek, bu tip sosyal yardım projelerinin hep destekçisi olduklarını söyledi.

Öğrenci Topluğu Konseyi temsilcisi Osman Nuri Karaman yaptığı açıklamada, “El Ele Geleceğe-Bir Gülüşe Umut Ver” sloganıyla yardıma muhtaç dar gelirli ve yoksul öğrenciler için yardım kampanyasına başladıklarını belirterek, “ Tüm hayırsever vatandaşlarımızdan minik öğrencilerimiz için bağışlayacakları giysi, kitap, kırtasiye ve oyuncak gibi yardımlarını bekliyoruz. Yardım severlerimizden geleceğimizin umut ışıkları olan minik öğrencilerimize bir el uzatmalarını istiyoruz. El ele daha güzel geleceklere, ele ele güzel hayallere ulaşmak dileğiyle taşın altına hepimiz elimizi koyalım, birlikten kuvvet doğar birlikten güç doğar” dedi.

Sosyal mecra üzerinden de paylaşımlarla duyurulan, geniş kitlelere ulaşan ve hayli destek bulan kampanyaya bağışta bulunmak isteyen okul öğrencilerinin sınıf temsilcilerine, vatandaşların ise konsey temsilcisi Osman Nuri Karaman’a 0.546 665 14 97 ve İnci Yılmaz’a da 0.537 954 25 72 nolu telefonlardan irtibat kurarak yardımda bulunabilecekleri belirtildi.

 

About Post Author