9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de, 2016 2017 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla okullarda karne heyecanı yaşandı.

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Ezine ilçesinde de öğrenciler 2016-2017 eğitim öğretim yılının yarıyıl karnelerini almanın heyecanını yaşadı. Yarı yıl tatili dolayısıyla Ezine’de Yahya Çavuş İlkokulunu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan ziyaret etti. Doğan’a Şube Müdürleri Çağlar Uğurlu ve Emra Köroğlu eşlik etti.

Ahmet Doğan burada okulun birinci sınıf öğrencilerini ziyaret ederek onlara karnelerini verdi. Doğan burada öğrencilere yaptığı konuşmada, 1.250 ilkokul, 1.441 ortaokul ve 683 lise olmak üzere toplamda 3.374 öğrencinin  karnelerini aldığını belirterek , “bu dönem sonunda kendinizle yapacağınız bir iç muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede ikinci döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız.  Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. İlk dönemin yorgunluğunu tatille atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek anlamına da gelmemeli.  Şunu da bilmenizi isterim ki; notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz” dedi.

Gün boyu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda karne heyecanı yaşayan öğrencilerin bazıları karnelerindeki notları görünce sevindi, bazıları da hayal kırıklığına uğradı.

Özellikle bu yıl anasınıfına başlayan minik öğrencilerin karne almaları renkli görüntülere sahne oldu. Öğretmenlerinin ellerinden ilk karnelerini alan minik öğrencilerin mutlulukları ve heyecanı anne ve babalarının da duygulu anlar yaşamasına neden oldu.