24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Öğrencilerin Karne Heyecanı

Ezine’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla okullarda karne heyecanı yaşandı.

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Ezine ilçesinde de 24 okulda eğitim gören 3.546 öğrenci, 2019-2020 eğitim öğretim yılının yarıyıl karnelerini almanın heyecanını yaşadı. 

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan beraberinde Belediye Başkan Vekili Ümit Şen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, İlçe Müftüsü Ali Üney, İlçe Özel İdare Müdürü Alaattin Er, Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Kır ve Şube Müdür Vekili İsmail Tilgen ile birlikte Yahya Çavuş ilk ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere karnelerini takdim etti.

Karne takdim töreninde ayrıca Ezine Belediyesi tarafından Ortaokul 8. Sınıf ve Lise 12. Sınıf öğrencilere girecekleri LYS ve LGS sınavlarına hazırlık çalışmalarında yardımcı olacak Tüm derrsler Hazırlık Kitabı hediye edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının ilk yarısının sona ermesi ve öğrencilerin karnelerini alması nedeniyle yayınladığı mesajında şunları kaydetti.

“Büyük bir mutluluk ve heyecanla başladığımız 2019-2020 eğitim öğretim yılının 1. Döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Her yıl olduğu gibi özveri ile yoğun bir şekilde çalışarak başarılı bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 24 okul ile 3.546 öğrencimiz için öncelikli hedefimiz, öğrencilerimizin olumlu özelliklerini destekleyerek, kişisel, sosyal ve akademik alanda kişisel gelişimlerine destek sağlamak, geleceğimiz olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek, hayata ve geleceğe eksiksiz bir biçimde hazırlamaktır. Bizde Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimin tüm paydaşlarıyla öğrencilerimiz için tüm imkanları sunmaya çalışıyor ve hepimiz öğrencilerimizle birlikte karne heyecanını yaşıyoruz.

Tim idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi gayretlerinden ve fedakarlıklarından dolayı kutluyor, huzur dolu bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum.”