27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Ezine’de öğrenciler karnelerini heyecan ve sevinç içerisinde aldı.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle tüm yurt genelinde olduğu gibi Ezine’de de öğrenciler karnelerini heyecan ve sevinç içerisinde öğretmenlerinin elinden aldı.

Resmi bir törenin yapılmadığı Ezine’de İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan beraberinde Şube Müdürleri Çağlar Uğurlu ve Emra Köroğlu ile birlikte Gazi İlkokulunda 1. Sınıf öğrencilerine sembolik karne dağıttı.

Tüm okullarda düzenlenen törenlerle öğrenciler karnelerini öğretmenlerinin elinden alırken, anne ve babalarının sevinç, mutluluk ve gururları görülmeye değerdi.

Okullarında dereceye giren başarılı öğrenciler, düzenlenecek törenle hediyelerini ve karnelerini yetkililerden almayı beklerken bu hayalleri ve beklentilerini büyükleri boşa çıkarırken, onları da hayal kırıklığına uğrattı.

Her sözde Ezine’de eğitimde kalite ve seviyenin yükselmesinden bahseden yetkililer maalesef ilçede bir tören düzenlemeyi bir türlü akıllarına getiremedi.

Geçen yıl karne töreninde yapılan konuşmaların ve sözlerin tüm yetkililer tarafından unutulduğunu görmek hem öğrencileri hem velileri üzdü.

Bu durum tüm veliler tarafından tepki ile karşılanırken, eğitim yüzünden ilçeyi terk edenlerin ne kadar haklı olduğunu ve Ezine’de eğitim ve öğretim seviyesinin niçin yıllardır alt seviyelerde olduğunu akla getirdi.

EZİNETÜRK GAZETESİ olarak, 2016-2017 yılında başarılı olan tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyor, başarılarının bir ömür boyu sürmesini temenni ediyor, iyi tatiller diliyoruz.