23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği yapıldı

İçişleri tarafından tüm Türkiye genelinde başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği Ezine’de gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yay önceliği bilincinin oluşturulması ve yay geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı işe başlatılan kampanya kapsamında Ezine’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla etkinlik düzenlendi.   

Ezine Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Çanakkale-İzmir karayolu Kaymakamlık konutu önündeki yaya geçidi ile Gazi Ortaokulu önündeki yaya geçidinde gerçekleşen etkinliğe Kaymakam Hacı Arslan Uzan, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Evren Hızlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, kurum amir ve müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler, trafik ve zabıta ekipleri katıldı.

Etkinlikte Kaymakam Arslan ve İlçe Emniyet Müdürü Pasinli tarafından öğrencilere ” Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” broşürlerini dağıtarak trafik kurallarını anlatıldı ve dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. 

Ardından Kaymakam Uzan ve Emniyet Müdürü Pasinli öğrencilerle birlikte durdurulan araç sürücülerine Karayolları Trafik Kanunun 74. Maddesinde yapılan değişiklikleri içeren bilgilendirme el broşürleri dağıtılarak sürücülere tavsiyeler ve uyarılarda bulunuldu, kavsak giriş  ve çıkışlarında, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamak ve yayalara geçiş hakkını vermek zorunda olduklarını hatırlatıldı.

Etkinlik toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.