19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Ticari Yolcu Taşımacılığı Yeniden Başladı

Ezine’de yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ara verilen ticari yolcu taşımacılığı yeniden faaliyete geçti.

S.S. Ezine Birlik Minibüsçüler Mot. Taş Koop. Başkanı Mehmet Çırkan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Korona virüs tedbirleri kapsamında, Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 17 Nisan tarihli kurul kararı doğrultusunda alınan, ticari yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüslerle; ilçeden-ilçeye, ilçeden-ile ve merkez köy minibüslerinin 15 gün sure ile durdurulması kararı, 04.05.2020 Pazartesi sabahından itibaren sona erdiğini belirterek, “Otobüs ve minibüslerin, yüzde 50 yolcu taşıma kuralına uymak şartı ile Çanakkale merkeze girişleri serbest bırakılmıştır” dedi.

Çırkan 4 Mayıs Pazartesi günü itibari ile ilk seferin sabah 08.00’de yapılmaya başlandığını ifade ederek, “Ezine Birlik olarak bu günden itibaren Ezine’den Çanakkale’ye, Çanakkale’den Ezine’ye sefer tarifelerimiz yolcularımızdan gelecek talep ve yoğunluğa göre belirlenecek olup, bundan sonra süreçte sefer tarifelerimizde değişikliğe gidildiğinde de bu değişiklik ve yeni sefer tarifesi uygulamalarını değerli vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Vatandaşlarımızjn bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve sefer tarife saatleri hakkında Ezine’den hareket için kooperatifimizin Ezine şubesi 0286 618 10 11 — Erol Çavuş 0537 397 45 84 numaralı telefonundan, Çanakkale’den hareket içinde Çanakkale şubesi 0.286 212 95 75 numaralı telefon ve  Kadir Geçgel 0.537 815 68 89 nolu telefonundan bilgi alarak hareket etmeleri önemle rica olunur.

Bugün başlayan seferlerimizle birlikte tüm seferlerimizde yolculuk esnasında sosyal mesafe kuralına göre yolcu sayımız birer koltuk boş bırakılmak suretiyle % 50 oranında taşıma kuralına uygun olarak devam edeceğinden ve koranavirüs tedbirleri kapsamında yolculuk esnasında maske takma zorunluluğu olduğundan, vatandaşlarımızın bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kurallara uymaları gerektiğini hatırlatır, tüm yolcularımıza hayırlı, kazasız sağlıklı yolculuklar dileriz” dedi.

 

About Post Author