27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de, Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda okullarda bayrak töreni düzenlenerek, İstiklal Marşı okundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle yüzyüze eğitime ara verilince Pazartesi sabahları ve Cuma akşamları okullarda İstiklal Marşı bir süredir okunmuyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda bayrak töreni düzenlenmesi ve İstiklal Marşı okunması yönünde karar aldı. Bunun üzerine Çanakkale genelinde olduğu gibi Ezine’de de tüm okullarda İstiklal Marşı okundu. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Salgın okul hayatımızda da çok şey değiştirdi, okul bahçelerimizdeki bayrak törenlerimizi özledik. Az sonra, saat 10.00’da pencerelerden, balkonlardan, TRT EBA ekranlarından sizleri okul bahçelerimizdeki bayrak törenine eşlik etmeye bekliyoruz.” diyerek eğitim camiasını tek yürek olarak İstiklal Marşı’nı söylemeye davet etti.

Bu kapsamda Ezine Gazi Ortaokulunda düzenlenen törene,  Belediye Başkanı Güray Yüksel, İlçe Milli, Eğitim Müdürü Orhan Akman, Şube Müdürleri İsmail Tilgen ve İbrahim Kır ile okul müdürleri katıldı.

Törende saat 10.00’da İstiklal Marşı’nı okudu, Türk bayrağı göndere çekildi.