13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE’DE TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 176. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun  176. yıl dönümü Ezine’de törenle ve etkinliklerle kutlandı.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. yıldönümü ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı ve Parkında çelenk koyma töreni düzenlendi.

Ezine’de Türk Polis Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen çelenk koyma töreni, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören topluca hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. Covid-19 tedbirler kapsamında gerçekleştirilen tören sonunda Çanakkale Emniyet Müdürü Yıldız, polislerle sohbet edip, günlerini kutladı.

Tören sonrası gazetemize açıklamada bulunan İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız, Türk Polisi olarak 176. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve kıvancını yaşadıklarını söyleyerek, ” Huzur ve güvenliğin teminatı, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı polis teşkilatımız, doğruluk ve dürüstlük ilkeleri ışığında hukukun ve demokrasinin üstünlüğünü, yasalar çerçevesinde hakim kılmak için her türlü gayreti gösterme azim ve kararlılığı içindedir. Çağımızın en ileri teknolojik imkanlarını kullanarak suç ve suçlularla mücadelede kararlı çalışmalarını sürdüren Polis Teşkilatının her personeli, görevini yerine getirirken insan haklarına saygı, tarafsızlık, iyi niyet, sevgi ve hoşgörü ilkelerine bağlı kalacaktır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliklerinin sağlanmasının yanı sıra koronavirüsle mücadelede mesai mefhumu gözetmeden çalışan Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, şehit polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

About Post Author