Per. Oca 16th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Ücretsiz Yaz Spor Okulları Açılıyor

2 min read

Ezine Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çocukların yaz tatillerini değerlendirmeleri amacı ile yaz spor okulları açılacağı belirtildi. 9 branşta açılacak okullara başvurular 5 Temmuz’a kadar devam ediyor.

 Ezine’de açılacak yaz spor okulları kapsamında çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları spora yönlendirmek, çocukları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve toplumda spor kültürünü arttırmak için, Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Satranç, Zeka Oyunları, Taekwondo, Jimnastik, Güreş ve Atletizm  branşlarında 5-18 yaş arası çocuklar ve gençlere yönelik yaz spor kursları açılacak.

Tüm branşların ücretsiz olduğu kursa 5 Temmuz günü kayıtlar son bulacak olup kayıt için gerekli evraklar ise; İlçe müdürlüğünden alınacak kurs kayıt formu, 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Ezine İlçe gençlik ve spor müdürlüğüne başvurular yapılacak.

Ezine Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Soner Şahin yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

“Gençlik ve Spor Bakanlığımızın projesi olan spor merkezlerimiz bu sene de Temmuz ayının ilk haftası başlayacak. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa yürüttüğümüz yaz spor okullarımıza başvurular her sene artıyor. Bu yaz da çocuklarımıza sporu sevdirerek onları spora teşvik etme amacındayız. Çocuklarımız yaz boyu evlerde kalmayacaklar ve açılan kurslarımızda hem eğlenecekler hem kötü alışkanlıklardan uzak duracaklardır. Yazları spor disiplini alan çocuklarımız okul döneminde spora daha fazla ilgi duyacaklar ve öz güven kazanacaklardır.

753 başvuru ile ilçemizdeki birçok çocuğu tv başından sanal ortamdan kurtaracağız.

İlçe Milli Eğitim müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi koordineli bir biçimde çalışarak ilçemize en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.

Başvurular 5 Temmuz Cuma’ya kadar sürecektir. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler 22 Eylül Stadyumunda bulunan Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğümüze başvuru yapabilirler.”

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.