13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Uluköy Sağlık Ocağı Törenle Açıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ezine Uluköy’de hizmete giren Sağlık Ocağının açılış törenine katıldı.

Vatandaşlara daha kaliteli ve modern sağlık hizmeti sunmak için Sağlık Bakanlığımız tarafından projelendirilip İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tamamlanan Ezine Uluköy Sağlık Evinin açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.

Sağlık Ocağının açılışı AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ezine Kaymakamı Hacı Arslan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, daire amirleri ve müdürlerinin katılmıyla kurdela kesimiyle yapıldı.

Ezine Uluköy Sağlık Evi açılış töreninde Vali Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından birer konuşma yapıldı. 

Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin çağdaş ve modern bir anlayışla verildiği Ezine Uluköy Sağlık Evi’nin açılışı dualarla ve hayırlı olsun temennileriyle gerçekleştirildi. 

Törende bir konuşma yapan Turan, yoğun geçen Çanakkale ziyaretlerinden bahsederek, “Bir derdimiz var. Bu millete olan borcumuzu ödemek istiyoruz. Köylerimizde sağlık ocaklarının ce 112 Acil Servislerinin olmasını çok önemsiyoruz. Her ne kadar Ezine ilçemizin merkezinde güzel bir hastanemiz olsa da, Ayvacık’ta Çanakkale merkezde yani Ezine’ye yakın çok sayıda hastanemiz olsa da, en azından belli operasyonların kendi köyünde merkezinde yapılması için bu tarz küçük bir hastane gibi olan sağlık ocaklarımızın olmasını çok önemsiyoruz. Sağlık her işin başı.  Sağlık varsa huzur var mutluluk var. Sağlık varsa başarı var. O yüzden tüm bölgemizdeki sağlık yatırımlarına omuz vermeyi görev biliyoruz. Aranızda olmaktan büyük onur duyduğumu belirtmek istiyor, bu sağlık ocağımızın köyümüze, çevre köylerimize hayırlı olması ümidiyle, doktorlarımıza hemşirelerimize ve sağlık personelimize hayırlı olası ümidiyle ya Allah Bismillah diyerek kurdelayı kesiyoruz” dedi.

Bülent Turan, Çanakkale Valisi ve beraberindekiler daha sonra sağlık ocağını gezerek vatandaşlarla fotoğraf çektirdiler.

Törene AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Ezine Kaymakamı Hacı Arslan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu,  İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, daire amirleri, STK ve siyasi parti başkan ve temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.   

 

 

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye