12 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Vefa Destek Grubu Hizmet Vermeye Başladı

Ezine’de, korona virüs salgını nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik hastalığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” Kaymakamlık koordinesinde çalışmalarına başladı.

Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşların yanı sıra kronik hastalığı bulunan vatandaşların hiçbir mağduriyet yaşamaması amacıyla kurulan Ezine Vefa Sosyal Destek Grubu, koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamındaki süre içerisinde yardım faaliyetlerini sürdürecek.

 

Ezine Kaymakamlığı tarafından oluşturulan ve Başkanlığını Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan’ın yaptığı ve Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Ragup Durmaz, İlçe Kaymakamlık Yazı İlleri Müdürü Hülya Güler, İlçe Müftüsü Ali Üney, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdür V. Semra Özer, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ezgi Avkal, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Simay Karaca’dan oluşan, Vefa Destek Grubu bünyesinde oluşturulan Başkanlığını Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan’ın koordinatörlüğünü Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ezgi Avkal’ın yaptığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Ezine Belediyesi, Geyikli Belediyesi, Kaymakamlık Yazı İlleri Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ezine Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü gibi çeşitli kurumlarda görevli personellerden oluşan Vefa Koordinasyon Grubu ile ilçe merkezi ve ilçe genelinde 65 yaş ve üstü vatandaşların yanı sıra kronik hastalığı bulunan vatandaşlara 19 personel ve 7 araç ile hizmet veriliyor.

Ezine’de ikamet eden 65 yaş üstü yalnız yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların mağdur olmamaları için 0.286.618 15 84 numaralı telefonu arayarak ihtiyaçlarını da bildirebilecekleri kaydedildi.

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan yaptığı açıklamada, Kaymakamlık tarafından oluşturulan Vefa Destek Grubu bünyesinde oluşturulan Vefa Koordinasyon Grubu ile ilçe genelindeki 65 yaş ve üstü vatandaşların yanı sıra kronik hastalığı bulunan vatandaşlara hizmet verildiğini ifade ederek, “Koordinasyon Grubumuza 0.286. 618 15 84 numaralı telefondan ulaşan 65 yaş ve üstü vatandaşların yanı sıra kronik hastalığı bulunan tüm vatandaşlarımızın temel gıda ve temizlik ihtiyaçları ile bankacılık hizmetleri ve diğer resmi kurumlardaki iş ve işlemleri karşılanmaktadır. Şuana kadar 57 vatandaşımızdan merkezimize gelen başvurunun yüzde doksan beşi olumlu şekilde karşılanmıştır. Bu çalışmalarımızda Ezine Belediyesi ve Geyikli Belediyesinin büyük desteğini görmekteyiz. Koordinasyon Grubumuz 24 saat esasına göre hizmet vermektedir. İlçe genelinde yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşların yanı sıra kronik hastalığı bulunan tüm vatandaşlarımız 0.286. 618 15 84 numaralı telefondan arayarak başvurularını yapabilirler “dedi.

 

About Post Author