2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında toplam 3.102 kişiye ulaşılarak ihtiyaçları karşılandı.

Ezine Kaymakamlığı bünyesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kurulan Vefa Destek Grubunun çalışmaları devam ediyor.

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, grubun kurulmasından bu yana toplamda 3.102 kişiye ulaşarak ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti. Kaymakam Uzan açıklamasında, Çanakkale İl ve İlçe Umumi Hıfzıssıhha kurul kararı gereği, 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın evden dışarı çıkmalarının kısıtlanması/yasaklanması sonrasında, İçişleri Bakanlığımızın 22.03.2020 tarih ve E.5762 sayılı genelgeleri doğrultusunda Ezine Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubun” merkezinde 24 saat esasına göre hizmet verilmekte oluğunu ifade etti.

Ezine’de Vefa Sosyal Destek Grubunca 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilerle sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşlarımızın alışveriş, gıda, sağlık, temizlik maddelerinin temini, bankacılık ve PTT işlemleri gibi bir çok ihtiyacın ekiplerce ivedilikle karşılanmaya çalışıldığına dikkat çeken Kaymakam Dr. Uzan, “Öncelikli risk grubundaki 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın yaptıkları başvurular ekiplerimiz tarafından ivedilikle karşılanmaktadır. Uygulamanın başladığı 22 Mart Pazar günü saat: 09.00’dan 05 Mayıs 2020 Salı gününe kadar “Vefa” çalışmaları kapsamında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi 1.077 kişiye gıda paketi dağıtımı gerçekleştirilmiş olup, çağrı merkezimizi arayarak taleplerini ileten vatandaşlarımızdan 448 kişisinin gıda alışveriş ihtiyaçları, 233 seyahat izin başvuruları, 899 banka işlem başvuruları, 118 sağlık başvurusu, 54 ilaç başvurusu, 273 de diğer çeşitli ihtiyaçları konularında toplamda 3.102 kişiye ulaşılarak vatandaşlarımıza yardımcı olunmuştur. Ayrıca yine Vefa Destek Grubu bünyemizde ilçe genelinde vatandaşlarımıza toplam  40.650 adet meşke dağıtımı gerçekleştirilmiştir. 

İlçemizde sunulan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarında görev alan bütün kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileri ve çalışanlarına, şükranlarımızı sunuyoruz. Evlerinde kalan ve bu çalışmalarda bizlere destek veren bütün Ezine’li hemşehrilerimize  teşekkür ediyoruz” dedi.     

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.