19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de geçtiğimiz Temmuz ayında yaşlı emekli askeri personel Mahmut Tosun’un (77) ölü bulunması ile ilgili 7 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ezine’de geçtiğimiz Temmuz ayında evinde ölü bulunan emekli askeri personel Mahmut Tosun’un (77) cinayete kurban gittiğini belirleyen Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışma başlattı.

Şüphelileri teknik ve fiziki takibe alan polis, Ezine ve çevre ilçelerde gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlar sonucu 7 kişiyi gözaltına aldı.

Emekli askeri personel Mahmut Tosun, geçtiğimiz Temmuz ayında yalnız yaşadığı Ezine’deki evinde ölü bulundu. Yalnız yaşadığı evde uzun süre öldüğü fark edilemeyen ve cesedi çürümüş halde bulunan yaşlı adamın cenazesi ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Otopsi sonuçlarının ardından cinayet şüphesi ile soruşturma başlatan polis ve jandarma ekipleri yaklaşım 4 aylık süre teknik takip ve inceleme gerçekleştirdi.

Takibin sona ermesinin ardından 24 Ocak Cuma günü sabah erken saatlerde operasyon için düğmeye basan güvenlik güçleri, belirlenen adreslere eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirerek 7 zanlıyı gözaltına aldı.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğüne sevk edilen buradaki işlemleri devam eden Tosun’un cinayet zanlıları, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

 

About Post Author