28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesi ile Ezine Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen “Yaz Spor Okulları” nın açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Voleybol, Basketbol, Güreş ve Atletizm dallarında 171 kursiyerin katıldığı “Yaz Spor Okulları” nın açılış törenine Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Salih Özten, Mustafa Çetin, Hakan Üner, Ferdi Sayın, Gençlik ve Spor Hzimetleri Ezine İlçe Müdürü Soner Şahin, AK Parti İlçe Yöneticileri, mahalle muhtarları ile veliler katıldı.

Belediye Başkanı Babaoğlu spoculara hitaben yaptığı konuşmada, “Bu sene 1. Sini düzenlediğimiz “Yaz Spor Okulları” nın inşallah önümüzdeki yıllarda daha geniş katılımla yenilerini yapmayı planlıyoruz. Çocuklarımız bu ülkenin geleceği ve sahip çıkmak önlerini açmak bizim asli görevimiz. Sizlerden ricam aklınızda dersler ve spor olacak bundan sonra. Sizlerden beklentilerimiz çok fazla. İnşallah bu yıl başlangıç yaptık, devamı da çok farklı şekilde gelecek. Gelecek yıllarda branşları da arttırmayı planlıyoruz. Hepinize başarılar dileklerimle tebrik ediyorum” dedi.

Ezine Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Şahinde yaptığı açıklamada, “Ezine Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz Nisan ayında kurulmuştur. Kuruluşumuzdan bu güne müdürlüğe vekalet etmekteyim. Ezinemiz’de sportif faaliyet denilince ilk akla gelen futbol olmaktaydı. Futbolu destekleyeceğimiz gibi diğer spor branşlarına da yönelmeye, yöneltmeye çalışacağız. Bunun ilk aşaması olarak Belediyemizin düzenlemiş olduğu yaz spor okullarına destek vererek koordinasyonu sağlayarak voleybol, basketbol, atletizm ve güreş branşlarında öğrencilerimizi eğitmeye başladık. Kısa zamanda karar verilmesine rağmen Ezine’de iyi bir rakama ulaştık. 171 sporcuya eğitim vermekteyiz.

Sporu seven ve gençlere yatırım yapan bir belediye başkanına sahip olduğumuz için Ezine olarak çok şanslıyız. Ezine gençlerinin kötü alışkanlıklardan uzak durması için iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. İleriki yıllarda daha farklı branşlarda da kursiyer alarak çeşitliliği artırma hedefindeyiz. Bu imkanları Ezine gençlerine tanıyan Ezine Belediye Başkanı Sayın Haluk Babaoğlu’na genç sporcularımız adına teşekkür ediyorum” dedi.