17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de polis ve zabıtanın birlikte gerçekleştirdiği operasyonda piyasaya sürüleceği belirlenen eşek eti ele geçirildi.

Ezine’de bir tek tırnaklı hayvan kesimi yapan kişilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda İstanbul’da piyasaya sürüleceği tahmin edilen torba torba eşek eti ele geçirildi. Ele geçirilen ve halk sağlığını tehdit eden ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Ezine Belediyesi Zabıta ekipleri Menderes çayı kenarında etler İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ezine Belediyesi Zabıta ekiplerince imha edildi.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yapılan operasyon hakkında bilgi verdi. Yüksel yaptığı açıklamada ; “Belediye Zabıta Ekiplerimiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün aldığı ihbar neticesinde ilçemiz Akköy Menderes Çayı mevkiinde tek tırnaklı hayvan kesimi yapan ve İstanbul’da piyasaya sürecekleri tahmin edilen kişilere yönelik yapılan operasyon neticesinde ele geçirilen eşek etleri zabıta ekiplerimiz tarafından imha edilmiştir. Zabıta ekiplerimiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin birlikte halkımızın sağlığı için yaptıkları operasyon için teşekkür ediyoruz” dedi.