19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Ezine ilçesinde faaliyet gösteren zeytinyağı üretim tesislerine yönelik zeytinyağı üretiminde hijyen kuralları ve zeytinyağı mevzuatı ile ilgili eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ezine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve personeli ev sahipliğinde İlçe Müftülüğü konferans salonunda ilçede faaliyet gösteren zeytin-zeytinyağı üretim ve işleme tesislerine yönelik ” Zeytin-zeytinyağı üretim ve işleme tesislerinde hijyen, etiket ve analiz ” konularında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda bölgede faaliyet gösteren zeytin ve zeytinyağı üretim tesisi yöneticilerine yönelik Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Kılınç koordinatörlüğünde gıda mühendisleriyle birlikte, hijyende dikkat edilecek hususlar, yönetmeliğe uygun etiket ve analiz değerleri konularında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ezine İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Bilir toplantı hakkında yaptığı açıklamada, “Yeni bir zeytin ve zeytinyağı sezonumuzun daha başındayız. İşletme faaliyetlerinin başlayacak olmasından dolayı zeytinyağı işletmelerimizi üretim ve yasal gereklilikler noktasında bilgilendirerek, olası yaşanabilecek olumsuzlukların önünü şimdiden kesmek ve zeytinyağı üreticilerimizin en doğru bilgiyi birinci ve en yetkili ağızdan almaları amacıyla böyle bir toplantıyı organize ettik. Üreticilerimizin bereketli bir sezon geçirmelerini, toplantımızın da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

About Post Author