28 Temmuz 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de çocuklarla buluşan “ZIP ZIP ÇOCUK MÜZİKALİ” büyük beğeni ve ilgi ile gördü.

Ezine’de AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun katkıları ile Ezine Belediyesi himayesinde gerçekleşen “ZIP ZIP ÇOCUK MÜZİKALİ” büyük beğeni ve ilgi gördü.

Ezine’de okulların sömestr tatiline girmesi ile karnelerini alan öğrencilere daha önce buz pateni ile sürpriz hazırlayarak onlara unutulmaz anlar yaşatan Ezine Belediyesi, bu kez de müzikalle eğlenceli anlar yaşattı.

İbrahim Dedeoğlu Etkinlik Merkezinde ücretsiz olarak gerçekleşen etkinliği Belediye Başkanı Güray Yüksel ve eşi de izledi.

Başkan Yüksel yaptığı açıklamada, “Grup Başkanvekilimiz sayın Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekilimiz sayın Jülide İskenderoğlu’nun katkılarıyla ZIP ZIP Çocuk Müzikali’ni Ezine’mizde küçük hemşehrilerimiz ve aileleri ile buluşturduk. Etkinliğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen değerli milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çocuklara müzikal izleme keyfini yaşatan Zıp Zıp Müzikali, doğa sevgisi ve hayvanların yaşamına dikkat çeken bir hikaye anlatıyor. Müzikalde; pembe kanguru Zıp Zıp, memleketi olan Avustralya’dan bir sirke satılmak üzere yurt dışına kaçırılıyor. Türkiye’den geçerken kaçıp, küçük kız Bıcır’ların evine sığındıktan sonra; Bıcır, sevimli köpeği Köpük’ün de yardımıyla, Zıp Zıp’ı kötü adamlardan korumak için bir mücadele başlatıyor. Aile sevgisi, arkadaşlık, dayanışma gibi kavramları öne çıkaran müzikal, müzik ve dansların da eşliğinde oldukça eğlenceli bir dille çocuklara keyifli bir cumartesi yaşattı. Yaklaşık bir saat süren oyun boyunca çocuklar, oyuna alkışlar ile eşlik etti. Oyun sonunda sahneye çıkan çocuklar, oyuncular ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.