15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE’DEKİ EMPATİ MAÇINA BÜYÜK İLGİ

Ezine Belediyesi 1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler Futsal Takımı ile yaptığı maç ilçe protokolü ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Ezine Belediyesi 1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler futsal takımı ile Ezine Yahya Çavuş Ortaokulu kapalı spor salonunda empati maçı yaptı.

Yapılan empati maçına Ezine kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, İlçe Emniyet müdürü Alper Pasinli, AK Parti İlçe Başkanı Güray Yüksel, İlçe Spor müdürü Soner Şahin, Belediye Meclis üyeleri, Çanakkale görme engelliler spor il temsilcisi Akif Telli, 1915 Çanakkale Spor Kulübü Başkanı Nuray Işık Telli, 15 Temmuz Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Elif Boztepe,  belediye çalışanları engelli vatandaşlar ve çok sayıda Ezineli vatandaş maç izledi.

Maç süresince görme engelli sporcuların performansı engelsizleri aratmadı.  Maçın ardından Ezine kaymakamı Ali İkram TUNA ve Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu,  Çanakkale Görme Engelliler Spor İl Temsilcisi Akif Telli’den engelli sporları ve Çanakkale’de engelli branşları  hakkında bilgi aldı. Kaymakam Tuna Ezineli olan 15 Temmuz Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü halter sporcusu ve 56 kiloda 2017 yılı Türkiye 3. sü olan görme engelli Şafak Koç ile bir süre sohbet etti.  Kaymakam Tuna burada yaptığı konuşmada,  “ Bizlere bu akşam çok farklı bir duygu yaşattınız ve Ezine’ye bu akşam renk kattınız. Sizlerin azim ve mücadelenize bizleri ortak ettiniz. Bizler de elimizden gelen imkanlarla engellilerimize yardımcı olmaya hazırız dedi.

Başkan Babaoğlu ise sizlerin azim ve isteği biz bu şekilde de başarırız iradesi mükemmeldi. Bizlere bu akşam güzel bir ders verdiniz. Biz bu akşam farkındalık yapmak, onların var olduğunu göstermek, onlara verdiğimiz değeri göstermek için buradayız. Biz bu kardeşlerimize elimizden geldiği imkanlar çerçevesinde bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Onlar için çok şey yapılması gerektiğine düşünmekteyiz dedi. 1915 Çanakkale Spor Kulübü başkanı Nuray Işık Telli ise Başkan Babaoğlu ve Kaymakam Tuna ya bu akşamki misafir pervekliklerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan telli ise yaptığı konuşmada, “Lapseki , Biga , Çan belediyeleri ile yaptıkların maçın ardından bu akşamda Ezine Belediyesi ile bir müsabaka yaptık. Bizlerle ortak çalışma yapmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma yapmaya hazırız” dedi.

Maçın ardından Kaymakam Tuna ile Başkan Babaoğlu,  Kulüp Başkanı Nuray Işık Telli ve sporcuları tebrik ederek çeşitli hediye verdiler ve sporcular ile gecenin anısına fotoğraf çektirdiler.

 

About Post Author