6 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’deki Geleneksel Sonbahar Panayırı Yoğun İlgi İle Başladı

Ezine’de geleneksel olarak her yıl düzenlenen Sonbahar panayırı vatandaşların yoğun ilgisi ile başladı.

Bu yıl 1-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan panayır konusunda açıklamada bulunan Belediye Başkanı Güray Yüksel, Sonbahar panayırının ilçede uzun yıllardır geleneksel olarak yapıldığına dikkat çekerek, panayıra ilçe merkezi, köylerden ve çevre ilçe ve köylerden de çok sayıda vatandaşın geldiğini belirtti.

Yüksel panayırın bu yılda çok ilgi gördüğünü belirterek, “Ülkemizin birçok yerinden ve ilçe merkezimizden esnafımızın ürünlerini pazarladığı panayırımızı, çevre il ve ilçeler ile ilçemiz merkezi ile köylerimizden vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve katılımı ile bu yılda gerçekleştiriyoruz. Kültürümüze sahip çıkıyor ve devam ettiriyoruz. Bu yılki panayırımız yoğun ilgi görüyor. Panayırımız geleneksel hale gelmiş sosyal bir etkinliğimizdir. Kültürel değerlerimizden olan panayırın ilçemize katkıları olduğuna inanıyorum. Vatandaşlarımız panayırımızda çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmekte, eğlence alanındaki aktivitelerden de faydalanmakta” dedi.

Yüksel, bölgenin farklı etkinliklere ihtiyacı olduğuna işaret ederek, “Panayırımıza geçmiş yıllardan bu yana il sınırlarımız dışından da birçok vatandaşımız geliyor. Geleneksel olan panayır kültürümüzü uzun yıllar daha devam ettirmek istiyoruz. Ekiplerimiz herhangi bir olumsuz yaşanmaması için panayır alanında sürekli görev alıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye