18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’ye bağlı Dalyan Köyünde 20 yıldır balıkçılık yapan Musa Uzun (47), 8,5 metrelik teknesiyle 1,5 ton kefal yakaladı.

Ezine bağlı Dalyan köyünde Musa Uzun balık avlamak için teknesi ile denize açıldı. Musa Uzun ve teknede bulunanlar kıyıya 100 metre mesafede ağları denize bıraktı.

Bir süre sonra ağların ağırlaştığını hisseden Uzun ve teknedekiler heyecanla ağları çekmeye başladı.

Ağların içerisinde kefal balıklarını gören Uzun ve beraberindekiler büyük sevinç ve şaşkınlık yaşarken teknenin içi balıkla doldu.

Dalyan Köyü iskelesine kefal dolu tekneyle dönen Musa Uzun ağları temizlerken balıkları kilosu 15 liradan sattı.

 Sevinç ve şaşkınlığını gizleyemeyen Uzun, 20 yıldır balıkçılık yaptığını belirterek, “Hayatımda hiç bu kadar kefal balığını bir arada tutmamıştım. Allah bereket versin. Güzel bir gün geçirdik. İnşallah bereketli ve bol kazançlı bir sezon geçiririz” dedi.

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu kendisinin de balıkçılık yaptığını belirterek, “Musa arkadaşımızla birlikte uzun yıllardır birlikte balıkçılık yaparız. Beni de balıkçılık konusunda yetiştiren ve bana tecrübelerini aktaran Musa Uzun’dur. Kendisini kutluyoruz. Allah nice bereketli ve bol kazançlı seferler düzenlemeyi nasip etsin. Tüm balıkçı arkadaşlarımıza sezonun hayırlı ve bol bereketli kazançlı geçmesini diliyorum” dedi.