13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE’Lİ LİSELİ GENÇ VOLEYBOLCU KIZLARDAN ANLAMLI PANKART

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen Okullar arası Genç Kızlar A Kategorisi müsabakasında Ezine Celaleddin Topçu Anadolu Lisesi takımı sahaya “Kadına Şiddete Hayır” yazılı pankartla çıkarak anlamlı bir mesaja imza attı.

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar Arası Genç Kızlar müsabakasında Ezine Celaleddin Topçu Anadolu Lisesi takımı Çan Anadolu Lisesi takımını 2-1 yendi. Ezine Celaleddin Topçu Anadolu Lisesi takımı müsabakaya ellerinde ” Kadına Şiddete Hayır” yazılı pankartla çıkarak anlamlı bir mesajada imza atmış oldu.

Ezine Celaleddin Topçu Anadolu Lisesi ilk seti 28-15 kaybetmesine rağmen ikinci seti 25-23 ve 3. seti de 14-9 kazanarak sahadan 2-1 ayrılmayı başardı.

Müsabaka sonrası EZİNETÜRK GAZETESİ’ne açıklamada bulunan Ezine Celaleddin Topçu Anadolu Lisesi takımının başarılı hocası Evren Ergin şunları söyledi ;

” Ezine’de voleybol kültürünü  uzun yıllar geçtikten sonra tekrardan canlandırmak için çaba gösteriyoruz. Bu anlamda Ezinespor bünyesinde kurulan ve Celalettin topçu Anadolu lisesinde eğitim öğretim hayatını sürdüren gençlerimiz ile Çanakkale gençlik spor il müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası genç kızlar A Katagorisinde başvurumuzu yaptık ve müsabakalara çakma şansımız oldu. Grup maçlarında İstek Koleji ile oynayıp galip gelmiştik ve grubunuzdan 1. olarak çıktık. Eleme müsabakalarında rakibimiz Çan Anadolu Lisesi oldu. Rakibimizin birçok oyuncusu Çanakkale Gençlik Spor’da aktif olarak voleybol oynuyor. Bizler ise yeni oluşum içerisinde yavaş yavaş adım adım hedefe doğru ilerliyoruz. İlçemizde kapalı spor salonu olmamasına rağmen güzel oluşum içerisindeyiz. Bu anlamda kulübümüz Ezinespor ve ilçemizdeki okullarımızla koordineli bir şekilde ilerliyoruz. Bugün güzel bir galibiyet aldık ve bu yüzden mutluyuz. Günümüzde  çok sayıda kadına şiddet vakaları artmış durumda farkındalık oluşması açısından kadına şiddete hayır mesajını tüm spor camiasına ve sizlerin desteği ile tüm kamuoyuna iletmiş olduk. Desteklerinden dolayı  okul müdürümüz Fatih Muslu’ya ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İnşallah spor salonumuz şuan inşaat halinde bitikten sonra nice başarılara zaferlere hep birlikte Ezine’den nice sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz. Hedefimiz ve amacımız ilçemizde voleybol kültürünü yaygınlaştırıp el birlik büyük zaferlere imza atmaktır. Aynı zamanda yıllar sonra mezun olduğum Celalettin topçu Anadolu lisesinde antrenörlük yapmak benim için çok büyük bir gurur. Umarım önümüzdeki maçı kazanıp adımızı yarı finale yazdırabiliriz.”

About Post Author