20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’li Yahya Çavuş’lu Öğrenciler Truva Antik Kentini ve Müzesini Ziyaret Etti

Yahya Çavuş İlk ve Ortaokulu öğrencileri gerçekleşen gezi ile antik Truva Kenti ile kısa süre önce açılan Troya Müzesini ziyaret etti.

 

Okul Müdürü Taylan Raşit Demir, Müdür Yardımcıları Özlem Kargıcı ve Mehmet Aslan ile öğretmenleri nezaretinde gerçekleşen ziyarette öğrenciler, ilk olarak Antik Truva Kentini ziyaret etti. Öğrencilere burada yetkililer tarafından antik kent hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Daha sonra kısa bir süre önce ziyarete açılan Troya Müzesini de gezen öğrenciler tarihi alanlarda keyifli bir gün geçirdiler.

 

Okul Müdürü Taylan Raşit Demir, okul gezileri kapsamında ilk gezilerini binlerce yıllık tarihi geçmişi olan Truva Antik Kenti´ne düzenlediklerini  belirterek, “2018 Troya Yılı kapsamında şehrimizdeki bu önemli tarihi alanı öğrencilerimize tanıtma fırsatı yakaladık.Gezimizde Truva Antik Kenti ve yeni açılan Troya Müzesini ziyaret eden öğrencilerimiz kültürel ve tarihi değerlerimizin önemini, onları korumak için neler yapmamız gerektiği konularında farkındalık oluşturmuş, aynı zamanda keyifli zaman geçirmişlerdir” dedi.

 

About Post Author