Çar. May 20th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

5 min read

Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ezine Belediyesi tarafından düzenlenen konserde arabesk müziğin güçlü seslerinden “ASEF” ile Çanakkale’li ses sanatçısı Radiye Türedi sahne aldı.

 

Gecede ilk olarak “Çanakkale Mehter Takımı tarafından konser verildi. Mehter Takımı seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle geceye damgasını vururken vatandaşlardan büyük ilgi gördü ve alkış aldı.

 

Ezine ilçe stadında gerçekleşen konser etkinliğinde Çanakkale’li ses sanatçısı Radiye Türedi sahne aldı. Türedi seslendirdiği duygusal ve hareketli şarkılarla konseri izlemeye gelen müzikseverlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Özellikle davul şow performansıyla izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

Sanatçı Radiye Türediye ve Mehteran Takımına Kaymakam Tuna ve Belediye Başkanı Babaoğlu tarafından çiçek ve hediye takdiminde bulunuldu.

 

Gerçekleşen havai fişek gösterisi renkli görüntülere sahne olurken gökyüzünde oluşun renk cümbüşü vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

 

Gecenin finalinde arabesk müziğin güçlü seslerinden ASEF sahne aldı. ASEF konserinde adeta seyircisiyle ve hayranlarıyla bütünleşirken, seslendirdiği  “ Vur gitsin beni”, “Mavi mavi”, “Mihriban”, “Leylim ley” ve “Ayrılamam” isimli şarkılarına hayranları da coşkuyla eşlik etti.

 

Konseri arasında Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu tarafından “ASEF” e çiçek ve hediye takdiminde bulunuldu. Ayrıca gecenin sunuculuğunu yapan Sibel Saçal’a da Belediye Başkanı Babaoğlu tarafından çiçek ve hediye takdiminde bulunuldu.

 

Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu burada yaptığı konuşmada, hiçbir başarının tesadüf olmadığını ve o başarının ardında emek, sıkıntı, zorluk, güçlük ve eziyet çekmek, gerekirse de bedel ödemek olduğunu belirterek, “Atalarımız 96 yıl önce bu bedeli Ezine’de ödemişlerdir. Bizim bildiğimiz resmi kayıtlara göre 6.800 Ezine’li Yunan askerleri tarafından şehit edilmişlerdir. Bu bedeli ödediklerine göre bizimde onlara layık birer insan olmamız lazım. Ben hiçbir Ezine’li hemşehrimin dışarıya gittiğinde “Ezine köy gibi olmuş, köyden beter olmuş lafını duyduğunda başını öne eğdiren bir Ezine’li olmasını istemiyorum. Bu Ezine’lilik değildir. Ezine’li dışarı gittiğinde herkesin gıpta ettiği, alt ve üst yapısı yapılmış, çayları ıslah edilmiş, düğün salonları yapılmış, Kültür Merkezi hazır olan, evindeki çeşmeden çamurlu su yerine arıtılmış su akan, ekonomisi düzgün, işsiz insanı kalmamış, bölgede marka kent olmuş bir Ezine’den bahsedildiğinde alnı yukarıda olarak gururla ben Ezine’liyim diyen bir Ezineli olmalı. Bu itibarla ben inanıyorum ki Ezine’de başarılı olmak için birlik ve beraberlik içerisinde Ezine’nin kavgasını yapmak zorundayız. Fedakarlık yapmak zorundayız. Ezine Ezine olmak zorunda. Yoksa fitne fesat yayarak, iftira atarak, dedikodu yaparak Ezine’li olunmuyor. Yapılan emeği, fedakarlığı, yatırımları takdir etmek, varsa hatalar bunları telafi etmek için el birliği ile ele ele vererek bu işleri çözmek gerekir. Ezine’lilik budur. Yapılan her türlü fitne, fesat ve iftira Ezine’nin önünü kesmektedir. 40 sene geri kalmış bir Ezine. Bir tane proje yok. Ve biz 40 yakın projeye imza atmış durumdayız. İnşallah zamanı geldiğinde birlikte açılışlarını yapacağız ve Ezine’yi bölgede marka kent olmuş, ekonomisi düzgün, işsizi kalmamış, eğitim, kültür ve sosyal etkinliklerde ön plana çıkan bir Ezine düşlüyoruz. İnşallah bu düşüncelerimiz sizlerin de desteği ile en kısa sürede hayata geçer ve Ezine’de yaşamaktan mutlu oluruz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, kurtuluş gününüzü kutluyorum” dedi.

 

Kaymakam Ali İkram Tuna ise yaptığı konuşmada, “Canlarıyla kanlarıyla büyük bedeller ödeyerek bize bu güzel vatanı ve bu toprakları armağan eden atalarımızı büyüklerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Mekanları cennet olsun. Ama şunu da önemle belirtmek isterim ki anmak yetmez. Bu güzel toprakları inşa etmek lazım. Bu güzel insanları ihya etmek lazım. Ezine benimde geldiğimi günden buyana gözlemlediğim gibi güzel bir dönüşüm içerisinde. Kabuğunu kırıyor. Ezine inşallah çok güzel bir yere gidecek buradan. Ezine artık sadece tarım ve hayvancılık kenti değil, bir sanayi kenti, bir turizm kenti olacak. Bu ikisini başardıktan sonra aynı zamanda bir eğitim ve kültür kenti olacak. Ben buna bütün kalbimle inanıyorum. Bugün sizin de gördüğünüz gibi ilçemizin her karışında bir şeyle yapılıyor. Her yeri yeniden ele alınıyor ve inşa ediliyor. Eğitimde çok ciddi mesafe katettik son bir yıl içerisinde. Şu anda 5 okul birden inşa ediyoruz. Okullarımızın il genelinde aldıkları ve yaşanan başarılar ortaya konmuş bir iradenin ve hedefin bir ilk yıllık yansımasıdır. Ben 3-5 yıl sonra çok farklı noktalarda olacağımıza, eğitim için Çanakkale’ye giden değil, Çanakkale’dekilerin çocuklarını buraya gönderdiği günlere şahit olacağız. Dışarıya giden Ezineli’lerin buraya döndüğü günlere şahit olacağız. Ezine Gıda OSB’de çok büyük aşama kaydedildi. Gıda OSB ile de kurulacak 91 fabrikada 8.000 kişi istihdam edilecek. Çanakkale Milletvekilimiz sayın Bülent Turan’ın üstün gayreti, Çanakkale Valimizin büyük desteği ve Kaymakamlığımızın koordinasyonuyla çok güzel bir noktaya geldik. İnşallah hem Belediyemizin yürüttüğü alt ve üst yapı çalışmalarının bitmesiyle hem de Gıda OSB nin bitmesiyle 2019 yılının ben Ezine için çok güzel geçeceğine inanıyorum. Buraya çok büyük bir akım olacaktır. Bunun turizme de yansıması olacaktır. İnşallah hep birlikte çok güzel günler yaşarız. Hepinize hayırlı akşamlar dileklerimle bu güzel etkinliği düzenleyen Belediyemize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

  

  

Bir cevap yazın

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.