18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNESPOR SEZONA MERHABA DEDİ

EZİNESPOR SEZONA MERHABA DEDİ

 

Süper Amatör Ligin yeni ekiplerinden Ezine Spor 2016-2017 Futbol Sezonuna merhaba dedi.

 

2016-2017 Futbol sezonunda Çanakkale Süper Amatör Ligde mücadele edecek olan Ezine Spor sezona merhaba dedi.

Ezine Spor yenilenen kadrosuyla ilk önce yöneticilerle bir araya gelerek ilk toplantısını yaptı. Çolpan Halı Saha tesislerinde gerçekleşen ilk toplantıya, Ezine Spor Başkanı Mehmet Akyün ve Yöneticilerin yanı sıra Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’da katıldı.

Toplantıda yaklaşık 36 futbolcu tanıtıldı. Toplantıda Ezine Spor Başkanı Mehmet Akyün yeni sezonda da hedeflerinin mutlak şampiyonluk ve Bölgesel Amatör Ligine (BAL) yükselmek olduğunu belirterek, bu hedefe ulaşmak içinde yönetim, teknik kadro, futbolcular olarak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. Yeni oyuncularla kadronun zenginleştirildiğini belirten Akyün, hazırlık döneminin ardından kadronun netleşeceğini söyledi.

 

02092016_1_0002

 

Belediye Başkanı Babaoğlu ise Ezine Sporun her zaman yanında olduklarını belirterek, “Ezine Spor yükselen bir değer haline gelmiştir. Bugüne kadar verdiğimiz destek bundan sonrada devam edecektir.  Yeni sahamızda inşallah Ezine Spor başarılı bir sezon geçirerek bir üst lige katılacaktır. Bizlerde bu başarının gerçekleşmesi için elimizden gelen bütün desteği Ezine Spora vereceğiz” dedi.

Ezine Spor Teknik Sorumlusu Fadıl Kurt’ta yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

“Yönetim kurulumuz ve futbolcularının bir araya geldiği tanışma toplantısı ile sezonun startını vermiş olduk, sporcularımıza yeni sezondaki hedeflerimizi ve kulübümüzün vizyonunu anlattık. Geniş bir futbolcu kadrosu ile sezon hazırlıklarımıza başlıyoruz. Şuan 36 kişilik bir kadromuz var,  ancak antrenmanlar yaptıkça bu sayıyı 25 kişiye düşüreceğiz. Şu anki en büyük sıkıntımız yeni yapılan sahamızda antrenman yapamamak. Stadyumu yapan müteahhit firma tesisin henüz bitirilmediğini ve dolayısı ile yetkililere teslim edilmediğini beyan ederek stadyumu antrenmanlar için kullanmamıza izin vermedi.  Bu durum hiç beklemediğimiz bir durumdu ve takım olarak bizi çok zor durumda bıraktı. Sahamızı ne zaman kulanmaya başlayacağımızı tam olarak bilmiyoruz. Bir süreliğine değişik sahalarda antrenmanlar yaparak yeni sezona hazırlanacağız. Umuyorum ki yönetim kurulumuz ve ilgili kurumlar bu sıkıntıyı en kısa zamanda çözerler ve sahamıza kavuşuruz.

Bu arada fikstürümüzde belli oldu. Sezona Çanakkale deplasmanında Arslanca Spor maçı ile başlayacağız. Zorlu bir liğ olacağını düşünüyorum. Hedefimiz bu ligde zirveye oynayan bir takım olmak. Rakiplerimizin gücünü biliyoruz ama hiçbir takımdan çekinmiyoruz. Tek eksiğimiz bu ligde ilk kez oynayacak olmamız. Bu bizim için büyük bir dezavantaj, ancak yaptığımız transferler beklentilerimizi karşılarsa herkesin çekindiği bir takım oluruz. Her zaman başarıyı isteyen bir yönetim kurulumuz var, bu isteklerini karşılamakta takım olarak bize düşüyor. Ancak başarı için ilkelerimizden ve fair play ruhundan vazgeçmeyiz. Başarı için her yol mübah anlayışında değiliz hiçbir zamanda olmayacağız. Biz sadece emeğimizin karşılığını almak için çok çalışacağız ve mücadele edeceğiz. Rakiplerimize, hakemlerimize sporun için de bulunan tüm kişi ve kurumlara saygılı olacağız. Ezine halkının ve taraftarının yeni sezonu sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz. İnşallah onların beğenilerine layık bir takım oluruz. Ezine Spor, Belediye Başkanımız Haluk Babaoğlu’nun desteği ve Mehmet Akyün yönetimindeki yönetim kurulumuzun özverili çalışmaları ile 2 yılda önemli işler yaptı. İnşallah bu başarılar önümüzdeki yıllarda da devam eder. Bu vesile ile yeni sezon öncesinde tüm takımlarımıza hakemlerimize ve sporun içerisinde yer alan tüm paydaşlarımıza başarılar dilerim. Fair play ruhu içinde ve hak edenin kazandığı bir sezon olsun.”

Toplantı sonunda yeni saha gezilerek futbolculara tatlı ikram edildi.

Ezine Spor Fadıl Kurt yönetimindeki ilk antrenmanında düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından top çalışmasıyla sona erdi.

 

02092016_1_0003

 

02092016_1_0004

 

02092016_1_0005

 

02092016_1_0006

 

02092016_1_0007

 

02092016_1_0008

 

02092016_1_0009

 

02092016_1_0010

 

02092016_1_0011