27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine ilçesine bağlı Sarısöğüt Köyü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulanmaya başlandı.

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan başkanlığında toplandı.

Toplantıda, Kovid-19 vaka sayısında artış görülen Sarısöğüt Köyünde 14 gün boyunca giriş ve çıkışların yasaklanmasına, ibadetlerin toplu yapılmamasına, berber, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulmasına, ev ziyaretlerinin yasaklanmasına karar verildi.

Bunun üzerine, köyün sınırlarının başladığı mevkilerde jandarma ve zabıta tarafından önlem alındı.

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, yaptığı açıklamada, salgın yayılımının önlenmesi amacıyla alınan tedbirlere uyulması noktasında oldukça hassas davrandıklarını söyledi.

Gece yarısında başlayan 14 günlük süreçte kararların titizlikle uygulanacağını belirten Kaymakam Uzan şunları kaydetti:

“İlçemize bağlı Sarısöğüt Köyünde vaka ve temaslı sayısında meydana gelen artış nedeniyle hastalığın ve vaka sayısını kontrol altına almak amacı ile İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu tarafından karantina uygulaması kaRarı alma ihtiyacı duyulmuştur. Tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek evde kalmalarını, ev ve hane ziyareti yapmamalarını, yetkili otoritelerin direktiflerine ve İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararlara muntazaman uymalarını bekliyoruz. Kaymakamlığımız ve Vefa Sosyal Destek Grubumuz ile birlikte karantina sürecinde vatandaşlarımızın tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında her an yanlarında olacağız.”