20 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu alt yapı çalışmalarıyla birlikte yapımına başlanan Su Deposu ve Arıtma Tesisi alanında incelemelerde bulundu.

Babaoğlu Erenler Mevkii zirvesinde inşası gerçekleştirilen Yeni Su Deposu alanındaki saha çalışmaları ile Arıtma Sahasındaki incelemelerine İller Bankası (İLBA) Bursa Bölge Müdürü Ali Ekrem Ayti, Kontrol Mühendisleri Gürcan Işık, Metin Çetinbaş ve Belediyemiz Mühendisi Suat Bozok iştirak etti.

Babaoğlu ilk olarak yapımına yeni başlanan Su Deposu alanında incelemelerde bulundu ve bilgiler aldı. Babaoğlu ve beraberindekiler daha sonra Arıtma Tesisi alanını ziyaret etti.

Başkan Babaoğlu gazetemize yaptığı açıklamada ‘‘Ezine’mizin yaşadığı su sıkıntısına çözüm bulma yolunda en büyük adımı atmış bulunuyoruz. Altyapımız Arıtma Tesisimiz ve yeni Su Depomuz ile önümüzdeki süreçte gerçekleştirilen çalışmalarımız sık sık yerinde inceliyoruz. Ezine için çok büyük ihtiyaç haline gelen 1000 (bin) tonluk su deposu inşaatı başladı ve hızla devam ediyor. Konu ile ilgili yetkililerden gerekli bilgileri aldık İnşallah Su depomuz ile birlikte diğer projelerimizi de en kısa zamanda tamamlayıp ilçe halkımızın hizmetine sunacağız.’’ dedi.