21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

FIRAT AKGÜN’DEN 12 DERSLİKLİ OKUL AÇIKLAMASI

AK Parti Ezine İlçe Başkanı Fırat Akgün, Kocahendek Mevkiinde yapımına başlanan 12 Derslikli Okul İnşaat alanında basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasına Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ile Belediye Meclis Üyeleri Salih Özten, Mustafa Çetin, Mustafa Pilan, Hakan Üner, Ramazan Kocaöz’de eşlik etti.

Akgün açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Değerli basın mensupları, çok kıymetli Ezineliler, bugün burada, Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi ve Okul temel kazısını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi heyetini tebrik etmek için toplanmış bulunuyoruz.

Çünkü;  Ak Partinin tek başına iktidar olduğu, Hükümetimizin İl Özel İdaremize kaynak aktardığı, Özel İdare Genel Sekreterimizin, hükümetimiz tarafından ve iktidarımız zamanında atanan bir bürokrat olduğu, İl Genel Meclis Başkanımızın Ak Partili olduğu ve İl Genel Meclisinde Ak Partinin çoğunluk olduğu, Ezine Belediyesinin Ak Partide olduğu ve Belediye Başkanımızın gayretleriyle, gerekli imar değişikliklerini yaparak, yol ve oyun parkı alanını okul alanına katmak suretiyle inşaat alanını büyütmesi sağlayarak, okul yapımına destek verdiği, Ezine’mizin 3 İl Genel Meclisi Üyesinin” Ezine’ye okul yapılsın” diye birlikte önerge verdiği bir dönemde” “CHP sayesinde” ya da “CHP li birileri sayesinde” bu okul yapılıyor algısını yaratmak kolay bir iş değildir bu yüzden onları tebrik ediyoruz.

Yine tebrik ediyoruz, Çünkü Hükümetimizin aktardığı kaynakla Ezine’mize kazandırılan bu Okulun, temel kazımın da CHP olarak gidip ziyarette bulundukları için, Ezine’ye Merkezi Hükümet, İl Özel İdaresi ve Ezine Belediyesi işbirliği ile yapılan bu Okul yatırımını, benimsedikleri ve takdir ettikleri için tebrik ediyoruz. Aynı davranışları, Hükümetimizin ve Belediyemizin Ezine’mize yaptığı yatırımlarda da bekliyoruz. Gelsinler Küçük Çayımızın ıslahında, Futbol Sahamızda, Halı Sahalarımızda, Basket ve Voleybol Sahalarımızda, Arıtma Tesisi, Su Deposu, Altyapı, yakında başlayacak SGK Binası, Kültür Merkezi ve Düğün Salonu gibi daha sayamadığım birçok yatırımda da fotoğraf çektirip destek versinler, mutlu oluruz.

Yine okulumuzun arsasını 90 lı yıllarda, Milli Eğitime bağış yapan, Bozoğlu Ailesine Teşekkür ederiz.

Belediyede, Belediye Başkanımıza” Başkanım biz tarafsızız” “Atatürk savunucusuyuz” kelimesini ifade eden Ancak; CHP li arkadaşların yaptığı Okul paylaşımının altına , “bazı abilerimiz yapar, bazı kişiler satar”  şeklinde yorum yapan, tarafsız “Atatürkçü Düşünce Derneği Ezine İlçe Sekreterine sormak isterim” “Bu Okulu kim Hangi abiniz yapıyor? ”Kim kendi Reklamıyla kendini satıyor?”

Siz Atatürk’ü de böyle bilgisizce ve cahilce savunuyorsanız eğer, vay halimize.

Son olarak buradan sormak isterim, Geçen dönem Ezine Belediyesi CHP De idi, CHP’nin İki İl Genel Meclisi Üyesi, bizim bir İl Genel Meclis Üyemiz Vardı. Bu dönem CHP’nin tek İl Genel Meclis Üyesi olan Sayın Halil Kaya, o zaman CHP İlçe Başkanı idi… Cumhuriyet Halk Partisinin bırakın okul yapmayı, Ezine’ye bir çivi çakacak gücü olsa idi geçen dönem yapardı

Kaldı ki CHP’li arkadaşlar gidip temeli atılmıştır diye fotoğraf çekilip paylaştıklarında temel atılmamış sadece temel kazılmıştı. İnşallah temelini hep birlikte atacağız.

Bu Okulumuz Ezine’ye Mahallemize ve Eğitim görecek tüm Öğrenci kardeşlerimize Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeği olan herkese kimseyi ayırmadan Teşekkür ediyorum.

Ben değil, biz olmak önemlidir diyorum ve gelen tüm arkadaşlarımıza Saygılarımı Sunuyorum.

 

 

 

About Post Author