17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gazi İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri, velileri ile birlikte Kaymakamlık binasında bulunan kütüphaneyi ziyaret etti. Ziyarette minik öğrenciler kütüphaneye üye olarak ilk kitaplarıyla tanıştılar.

Ezine Gazi İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Ersoy İnce nezaretinde, velileri ile birlikte Hükümet Konağı protokol girişinde yer alan İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret ederek üye oldular.

Etkinlik kapsamında ilk olarak 3-C sınıfı öğrencileri çifte havuzlar parkında aileleri ile birlikte kahvaltı yaptı. Kahvaltılı toplantıda yıl içerisinde yapılacak sosyal etkinlikler, gezi ve çeşitli program ve aktivitelerin planlaması yapıldı.

Daha sonra minik öğrenciler aileleriyle birlikte Hükümet Konağında bulunan İlçe Halk Kütüphanesi ve Aleyna Sevinç Okuma Salonunu ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler ve velileri kütüphaneye üye oldular. Veliler çocuklarıyla birlikte kütüphaneye üye olarak onların kitap okuma alışkanlığına büyük katkı sağlamış oldular.  

Sınıf Öğretmeni Ersoy İnce gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “Gazi İlkokulu 3-C sınıfı olarak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı sene başı toplantımızı Çifte Havuzlar Parkında gerçekleştirdik. Tüm veli ve öğrencilerimizin katıldığı kahvaltıda yıl içerisinde yapacağımız sosyal etkinlikleri, gezileri ve eğitim çalışmalarımızı planladık. Gayet samimi, sıcak ve neşeli bir ortamda gerçekleşen kahvaltılı toplantımızdan sonra Ezine Halk Kütüphanesini ziyaret ettik. Öncelikle bu güzel kütüphaneyi Ezine‘mize kazandıran ve kurulmasında emeği geçen herkese çok teşekkürler ederiz. 3-C sınıfı öğrencileri ve velileri olarak kütüphanemize üyeliğimizi yaparak birbirinden güzel kitaplar aldık. Hedefimiz önce sınıfımızda ve evimizde sonra da okulumuz ve çevremizde kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve geliştirmek. Ayrıca kütüphanelerin faydalarını ve kullanım amaçlarını öğretmek. İlçemizdeki tüm öğrencilerimize ve velilerimize Kütüphanemizi ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulunuyoruz. Bizlere göstermiş olduğu güleryüz, ilgi ve alakadan dolayı da kütüphane memuru Sevinç Hanım’a çok teşekkür ederiz” dedi.