14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Gazi İlkokulunda 1 Sınıfların Oluşumu Kura İle Belli Oldu

Ezine Gazi İlkokulu 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. sınıf oluşumları gerçekleşen kura ile belli oldu.

Ezine Gazi İlkokulu 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. sınıf oluşumları kurulan komisyon ve bu komisyonun aldığı karar doğrultusunda  kura yoluyla okulun konferans salonunda gerçekleştirildi.  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Tilgen’in Başkanlık ettiği ve Okul Aile Birliği Başkanı Öznur Gül, Gazi İlkokulu Müdür Vekili Cem Albayrak, Geyikli İlkokulu Müdürü  Derya Uçan ile okulun 1. sınıf öğretmenlerinin de yer  aldığı komisyonun belirlediği usullere dayalı olarak öğrencilerin sınıf dağılımları velilerin de nezaretinde kura yoluyla oluşturuldu.

Ayrıca komisyonun aldığı kararlar doğrultusunda nakil gelen veya nakil giden,dilekçe vererek bir alt öğretime devam edecek öğrencilerden dolayı sınıf mevcutlarında oluşacak  değişikliklerin eşitlenmesi için sonradan gelen öğrenci kayırlarının, sınıf mevcutlarına eşitliği sağlamak üzere yerleştirmelerin yapılacağı bilgisi verildi.

Yapılan kura işlemi ile bütün işlemlerin komisyon kararlarına uygun, şeffaf ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmış oldu.

EZİNETÜRK GAZETESİ olarak, tüm öğrenciler ve veliler ile okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, Milli Eğitim camiasına 2021-2022 Eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyoruz.