29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gazi Polis Memuru Cihat Oktar Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı

Geçirdiği rahatsızlık sonucu bir süredir tedavi gören  Emekli Gazi Polis Memuru Cihat Oktar hayatını kaybetti. Oktar Geyikli’de düzenlenen törenle toprağa verildi.

11 Ekim 1994 tarihin de Manisa’nın Salihli ilçesinde dönemin Cuımhurbaşkanı Süleyman Demirel’in konvoyunda görevli olduğu sırada yaşanan kaza sırasında yaralanarak Gazi olan Gazi Polis Memuru Cihat Oktar, böbrek yetmezliğine bağlı girdiği diyaliz sırasında yaşadığı kalp yetmezliği sonrası tedavi gördüğü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde yaşama gözlerini yumdu.

Gazi Polişs Memuru Oktar’ın cenazesi helellik alınması için evinin ününe getirildi. Burada okunan dua ve helallik alınmasının ardından Oktar’ın naaşı Yukarı Camiye getirildi.

Gazi Polis Oktar’ın cenazesi burada ikindi namazını müteakip kılınan Cenaze Namazı sonrası Geyikli Kabristanlığında dualar eşliğinde toprağa verildi.

Gazi Polis Cihat Oktar’ın cenazesine katılmak için Ezine-Geyikli’ye giden Vali Orhan TAVLI,  Geyikli Belediyesini de ziyaret etti.

Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel ve diğer prptokol üyelerinin de bulunduğu ziyarette Vali Orhan Tavlı, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz’la bir süre görüştü.

Merhum Oktar’ın cenaze törenine Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir,  Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, İl Emniyet Emniyet Müdürü Celal Sel, Ezine 3. J.Er Eğ.Tb. Komutaı J.Yrb.Turgay Şavir, Ezine Askerlik Şubesi Bşk. Per. Yzb. Engin Us, Ezine Emniyet Müdürü Alper Pasinli, Ezine Jandarma Komutanı J.Yzb. Gürkan Irak, AK Parti İlçe Bşk. Güray Yüksel, protokol üyeler, Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, çok sayıda vatandaş katıldı.

 

About Post Author