13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GELECEK PARTİLİ RAMAZAN DİNGİN’DEN REGAİB KANDİLİ MESAJI

Gelecek Partisi Ezine İlçe Başkanı Ramazan Dingin, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Dingin mesajında şunları söyledi ;

“Üç aylar olarak ifade edilen Recep, Şaban ve Ramazan ayları, kalplerin ve gönüllerin huzur bulduğu manevi doyum mevsimidir. Üç aylar Müslümanlar için sevinç ve mutluluk aylarıdır, müstesna gecelerdir. İşte bu özel gün ve geceler, Cenab-ı Hakk’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan özlemimizi zirve noktaya taşıyıp huzur iklimine doğru seyahat ettiğimiz özel zaman dilimleridir. Bu mübarek geceleri fırsat bilerek, Yüce Rabbimizin çağlar üstü evrensel mesajını anlama, O’nun anlam ve hikmetiyle buluşma ve hayatımıza tatbik etme adına, her daim gayretli olmak durumundayız.

Rabbimizin rahmet yüklü mesajı Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlamaya, bunun için de onun değerlerini yaşamaya, yaşatmaya ve bu çerçevede Fahri Kâinat Efendimiz, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) örnek hayatını ve ahlakını da rehber edinmeye ihtiyacımız çok büyüktür. Rahmet ve mağfireti bol olan bu mukaddes günlerde ahlak ve erdemin, kardeşlik içinde bir arada yaşamanın, yetime, öksüze ve kimsesize kol kanat germenin, fakir ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin, kutsal değerlere saygının, insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu hissederek Yüce Allah’tan af dilemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimiz olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Regaib Kandili’ni kutluyor, aziz vatanımız için Hakk’a yürüyen şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Regaib Kandilimiz mübarek olsun.”

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye