20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GESTAŞ Çanakkale İskelesi’nde Yangın Tatbikatı

GESTAŞ’ın Çanakkale İskelesi’nde 31 personelin katılımıyla yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikata bir yangın esnasında iskelelerde ve feribotlarda yangına nasıl müdahalede edileceği canlandırıldı.

GESTAŞ Deniz Ulaşım, iskele, güvenlik ve gemi personellerinin katılımıyla Çanakkale İskelesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. 31 personelin katıldığı tatbikatta iskelelerde ve feribotlarda herhangi bir yangın durumunda nasıl müdahalede bulunulacağı canlandırıldı.

Çanakkale İtfaiyesi görevlisi Cüneyt Göncü tarafından verilen temel yangın eğitiminde, yangın söndürme cihaz ve ekipmanlarının özellikleri, çeşitleri ve kullanım şekilleri hakkında bilgi verilmesi, acil durum ekiplerinde görevli kişilere, acil durumlara müdahale yöntemleri hakkında bilgi verilmesi, Kontrollü başlatılan akaryakıt yangınına personelin yangın söndürme cihazları ile müdahale edebilmesi, Sulu yangın söndürme sisteminin kullanımı ve çalışanlara kullanım şeklinin uygulatılması gibi konular üzerinde duruldu.

GESTAŞ personellerine katı, sıvı, gaz, metal ve elektrik yangınlarının nedenleri, iskelede sahasında ne tip yangınlar oluşabileceği ve bu yangınların hangi yöntemlerle söndürülmesi gerektiği, söndürücü maddelerin kullanım alanları ve söndürme prensipleri hakkında bilgilendirme yapılırken bu bilgilendirmeler, yerinde canlandırmayla uygulamalı olarak gösterildi. GESTAŞ personelleri de tatbikatta yer alarak itfaiye personelleri tarafından kontrollü olarak başlatılan yangın senaryosunda; yangına nasıl müdahalelerde bulunulması gerektiğini canlandırdı

 

About Post Author